نماینده مجلس شورای اسلامی حوزه مشق

نظارت بر عملکرد شوراها به هئیت‌ های نظارت‌ استانی محول شود

نماینده شهریار، ملارد و قدس در مجلس گفت: باید قانون انتخابات شوراها اصلاح شود و طوری باشد که استان ها نظارت داشته باشند زیرا شناخت کافی را نسبت به افراد دارند و به نظرم باید وظایف را به هئیت نظارت‌ های استانی محول کنیم.

حسین حق وردی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، به اصلاح قانون انتخابات شوراها، مجلس و ریاست جمهوری اشاره کرد و گفت: مجلس در سال گذشته طرح اصلاح قانون انتخابات را تصویب کرد و حتی به تایید شورای نگهبان هم رسید و پس از آن نیز به مجمع تشخیص ارجاع داده شد، اما ایراداتی به آن وارد دانستند مبنی بر اینکه با سیاست های کلی انتخابات مغایرت دارد و نهایتا به این دوره از انتخابات ریاست جمهوری نرسید.

 

نماینده مردم شهریار و قدس و ملارد  در مجلس افزود: آئین نامه و بخش نامه ای که شورای نگهبان برای ثبت نام افراد در انتخابات ریاست سال 1400 جمهوری ابلاغ کرد و وزارت کشور آن را نپذیرفت تقریبا همان چیزی بوده که نمایندگان مجلس شورای اسلامی در اصلاح  قانون انتخابات در نظر داشتند.

وی به طرح اصلاح قانون انتخابات شوراها و مجلس اشاره کرد و گفت: طرح اصلاح قانون انتخابات شوراها برای این دوره از رقابت ها مورد بررسی قرار نگرفت و برای انتخابات مجلس هم هنوز اقدام نکرده ایم؛ لذا معتقدم اگر دولت لایحه جامع و کارشناسی ارائه دهد مطلوب خواهد بود.

حق وردی افزود: انتخابات شوراها به نحوی حاشیه دار و در حقیقت تخلفات آنقدر گسترده بود که فکر نمی کنم هئیت نظارت بتواند به راحتی انتخابات شوراها را تایید کند؛ بنابراین بخش عمده آن به قانون باز می گردد و باید در  نظارت بر عملکرد و نحوه انتخابات شوراها یک تحول اساسی ایجاد شود.

این نماینده مردم در مجلس تاکید کرد: اگر نحوه انتخابات شوراها بی حاشیه باشد؛ قطعا عملکرد آنها هم بی حاشیه خواهد بود و از نهادهای نظارت درخواست داریم که با جدیت بر عملکرد شوراها نظارت داشته باشند؛ ضمن اینکه بسیاری از عملکردهای اشتباه در شوراها به دلیل این بوده که فکر می کنند نهادی بر آنها نظارت ندارد.

عضو مجمع نمایندگان استان تهران تصریح کرد: برخی کاندیداها میلیاردها تومان هزینه می کند تا وارد شوراها شود مگر حق جلسات شورا چقدر است؟ که اینقدر تبلیغات می کند؛ لذا این افراد بر عملکرد خود ناظری نمی بینند و نهایتا تخلفات فراوانی صورت می گیرد؛ بنابراین باید قانون انتخابات شوراها اصلاح شود و طوری باشد که استان ها نظارت داشته باشند زیرا شناخت کافی را نسبت به افراد دارند و به نظرم باید وظایف را به هئیت نظارت‌ های استانی محول کنیم./

جایگاه اختصاصی تبلیغات شما در ملاردی ها
منبع خبر
خبرگزاری مجلس شورای اسلامی

اکبر مزرئی

شهروند ملارد، فعال اجتماعی و انعکاس دهنده اخبار و وقایع شهرستان ملارد و تحلیلگر و معامله گر بازارهای مالی، بورس، ارز و طلا و طراح حرفه ای وب سایت ... برای مشاهده بیشتر تصاویر و رزومه من می توانید بر روی شکل Home (خانه) کلیک نمائید و وارد وب سایت شخصی من شوید. نظرات شما باعث دلگرمی خواهد بود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا