محیط زیست ملارد

هدایت گورخرهای آفریقایی به باغ وحش صفادشت باید با چشم‌ بند انجام می‌ شد

رئیس اداره نظارت بر امور حیات وحش محیط زیست استان تهران گفت: مدیر باغ وحش صفادشت برای هدایت گورخرهای آفریقایی به داخل مجموعه آنها را مورد ضرب و شتم قرار داده که این کاری غیر کارشناسی است و باید از چشم بند استفاده می‌ شد.

محمد کرمی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به فیلم منتشر شده از ضرب و شتم گورخرها توسط مدیر باغ وحش صفادشت که منجر به تلف شدن یکی از گورخرها شد، اظهار داشت: باید به صورت کارشناسی و برای هدایت گورخرها به مجموعه باغ وحش از چشم بند یا پارچه استفاده می کرد تا آنها را در مکان تعیین شده قرار دهد.

وی افزود: وجود جمعیت زیاد در مجموعه باعث استرس گورخرها شده بود و آنها از قرار گرفتن در مجموعه خودداری می کردند.

رئیس اداره نظارت بر امور حیات وحش محیط زیست استان تهران گفت: همچنین این نوع برخورد با گورخرها باعث تشویش اذهان عمومی می شود.

 

منتظر نظر دامپزشکی درباره تلف شدن گورخر آفریقایی هستیم

 

وی با بیان اینکه هنوز علت تلف شدن گورخر نر آفریقایی اعلام نشده است، گفت: نمونه برداری های لازم از گورخر نر آفریقایی انجام شده است و منتظر جواب اداره کل دامپزشکی استان هستیم.

کرمی ادامه داد: هنوز نظر قطعی در مورد تلف شدن این حیوان بدون اعلام نظر دامپزشکی امکان ندارد

وی در این باره افزود: شرکت وارد کننده حیوانات از هلند مدارکش کامل نبوده است و به همین دلیل و مصادف شدن با روز جمعه، گورخرها چند روز در گمرک معطل شدند.

به گزارش ایرنا، سه راس گورخر آفریقایی شامل ۲ ماده و یک نر از کشور هلند به ایران منتقل، و پس از چند روز نگهداری در گمرک، ۱۲ اردیبهشت امسال به مرکز نگهداری حیات وحش صفادشت در استان تهران منتقل شدند که گورخر نر ۱۳ اردیبهشت تلف شد.

کلیپی از نحوه انتقال سه گورخر آفریقایی منتشر شده است که در آن گورخرها در جوی آب ها گیر افتاده بودند و در مکان دیگری ضرب و شتم گورخرها توسط مدیر باغ وحش صفادشت صورت گرفته بود.

جایگاه اختصاصی تبلیغات شما در ملاردی ها
منبع خبر
خبرگزاری جمهوری اسلامی

ملاردی ها

شهروند ملارد، فعال اجتماعی و انعکاس دهنده اخبار و وقایع شهرستان ملارد و تحلیلگر و معامله گر بازارهای مالی، طراح حرفه ای وب سایت ... برای مشاهده بیشتر تصاویر و رزومه من می توانید بر روی شکل Home (خانه) کلیک نمائید و وارد وب سایت شخصی من شوید. نظرات شما باعث دلگرمی خواهد بود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا