بهزیستی ملارد

در اجرای طرح تنبلی چشم حدود 24 هزار کودک مورد معاینه قرار گرفته اند

همزمان با اجراي طرحهاي گوناگون توسط معاونت پيشگيري شهرستان ملارد، 24 هزار کودک 3 الي 6 سال توسط پايگاه هاي مختلف مستقر در شهر و روستاهاي شهرستان مورد بررسي تخصصي با دستگاه قرار گرفته و موارد مشکوک جهت رفع مشکل و معاينه دقيق به پزشك ارجاع داده شده اند.

 

به گزارش روابط عمومي بهزيستي شهرستان ملارد، خادم ضمن بیان توضیحاتی در خصوص طرحهای مورد اجرا در حوزه امور توسعه پیشگیری گفت: در اين معاونت علاوه بر امور مربوط به مراجع کنندگان و مددجویان اقدامات بسیار موثری در جهت پیشگیری از آسیبها و یا کنترل آنها صورت پذیرفته که این مسئله به کاهش آسیب در شهرستان و نیز آشنایی هرچه بیشتر شهروندان با خدمات سازمان بهزیستی کمک نموده است.

وی در ادامه در خصوص طرح شنوایی سنجی نوزادان و شیرخواران 6 ماهه تا یکسال توسط متخصص شنوایی سنجی با دستگاه نیز گفت: در سالجاری با استقرار پنج پایگاه در سطح شهرستان حدود 1000 نوزاد مورد معاینه قرار گرفته اند.

خادم ضمن تاکید بر اهمیت آگاه سازی مردم جهت پیشگیری از آسیب افزود: در 7 محله شهرستان نیز طرح اجتماع محور با هدف آگاه سازی افراد اجرا گردیده که ضمن آشنا سازی ، فعالیت هایی چون توزیع ماسک و لوازم بهداشتی و ضدعفونی نیز انجام شده که اقدام بسیار موثری در خصوص پیشگیری و کنترل ویروس کرونا بوده است.

اعظم عینی معاونت پیشگیری این شهرستان نیز ضمن توضیح در خصوص مشاوره و کمک هزینه های مربوط به آزمایش ژنتیک جهت جلوگیری از مشکلات مربوط به تولد کودکان دارای معلولیت و …. گفت: در سال 99 حدود 200 نفر جهت انجام آزمایشات ژنتیک و نیز مشاوره ژنتیک به مراکز تحت نظارت این اداره ارجاع داده شده اند.

وی در پایان با بیان اینکه تلاش در امر پیشگیری میتواند در آینده نزدیک بسیار موثر واقع شود گفت: در اجرای طرح باشگاه مثبت نیز تاکنون بیش از 100 نفر بیمار دارای اچ آی وی مثبت شناسایی و خدماتی چون: ارائه هزینه درمان، سبد کالا، خدمات مشاوره روانشناختی، خدمات دندانپزشکی، حمایت تحصیلی و …. نیز برای ایشان ارائه گرديده است .

جایگاه اختصاصی تبلیغات شما در ملاردی ها

ملاردی ها

شهروند ملارد، فعال اجتماعی و انعکاس دهنده اخبار و وقایع شهرستان ملارد و تحلیلگر و معامله گر بازارهای مالی، طراح حرفه ای وب سایت ... برای مشاهده بیشتر تصاویر و رزومه من می توانید بر روی شکل Home (خانه) کلیک نمائید و وارد وب سایت شخصی من شوید. نظرات شما باعث دلگرمی خواهد بود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا