مترو ملارد

توسعه قطارهای حومه‌ ای شهری در دستور کار استانداری تهران قرار دارد

معاون هماهنگی استانداری تهران گفت: توسعه قطارهای حومه‌ای در سال ۱۴۰۱، مهمترین دغدغه و برنامه استانداری تهران است.

عابد ملکی درباره برنامه استانداری تهران در توسعه قطارهای حومه‌ ای در استان تهران، گفت: توسعه قطارهای حومه‌ ای از دغدغه‌ های اصلی استاندار تهران محسوب می‌شود و در همین راستا ظرف سه ماه گذشته جلسات متعددی با دستگاه‌های مرتبط، شهرداری تهران و وزارت راه و شهرسازی و نمایندگان شهرهای حومه‌ای تهران در مجلس شورای اسلامی برگزار شده است.

بی تردید در مسیر توسعه قطارهای حومه‌ ای می‌توان از ظرفیت شهرداری‌ ها بهره گرفت که نمونه آن را می توان پروژه قطار اسلامشهر معرفی کرد لذا در کنار راه آهن جمهوری اسلامی می‌توان از ظرفیت سایر دستگاه‌ ها همچون شهرداری‌ ها استفاده کرد.

وی افزود: در سطح استان تهران گسترش قطارهای حومه‌ ای به ویژه در سال ۱۴۰۱ در دستور کار قرار گرفته است و در مسیر تحقق این مهم هم از تکنولوژی راه آهن استفاده می‌شود و هم از تکنولوژی مترو و اتصال خطوط به ایستگاه‌های مختلف مترو تهران بهره خواهیم گرفت.

ملکی ادامه داد: هر یک از شهرهای اطراف تهران شرایط خاص خود را دارند اما برای تمامی شهرها در جنوب شامل ورامین و قرچک و پیشوا، برای غرب، ملارد و شهریار و همچنین پرند و پردیس توسعه قطارهای حومه‌ای در دستور کار قرار گرفته است که برخی در مرحله تکمیل مطالعات، برخی در آستانه آغاز فاز اجرایی و برخی هم در مرحله اجرا هستند.

معاون استاندار تهران در تشریح جزییات هر یک از خطوط حومه‌ای تهران گفت: برای مترو پرند تزریق مالی در حال انجام است که امیدواریم تا پایان سال ۱۴۰۱ خط یک این مسیر افتتاح شود. برای ریل باس در همین مسیر نیز نیازمند افزایش واگن هستیم که با تزریق بودجه در سال ۱۴۰۱ این موضوع انجام خواهد شد.

وی بیان کرد: برای قطار حومه‌ای ورامین هم موضوع تغییر دستگاه اجرایی از راه آهن به مترو در دست بررسی و مطالعه است؛ تاکید استانداری با توجه به درخواست مردم این است که این کار انجام شود لذا بودجه قابل توجهی در ابتدای سال ۱۴۰۱ برای رفع معارضین در این بخش اختصاص پیدا خواهد کرد که امیدواریم به این ترتیب در پایان سال ۱۴۰۱ شاهد بهره‌برداری از خط یک این مسیر باشیم.

جایگاه اختصاصی تبلیغات شما در ملاردی ها
منبع خبر
شبستان

ملاردی ها

شهروند ملارد، فعال اجتماعی و انعکاس دهنده اخبار و وقایع شهرستان ملارد و تحلیلگر و معامله گر بازارهای مالی، طراح حرفه ای وب سایت ... برای مشاهده بیشتر تصاویر و رزومه من می توانید بر روی شکل Home (خانه) کلیک نمائید و وارد وب سایت شخصی من شوید. نظرات شما باعث دلگرمی خواهد بود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا