نماینده مجلس شورای اسلامی حوزه مشقانتخابات ملارد

انتخاب اعضای شورا در برخی شهرها توسط شهردار انجام شد

نماینده مردم قدس، شهریار و ملارد با اشاره به ورود برخی شهرداران با لیست‌های انتخاباتی به انتخابات شورای شهر و برعکس‌شدن فرآیندها، گفت: بهتر است تصمیم‌گیری نهایی بررسی صلاحیت داوطلبان شوراها به هیأت نظارت استانی با ارتقا تعداد به ۵ نفر محول شود.

حسین حق‌ وردی نماینده مردم شهرستان‌ های شهریار، قدس و ملارد در مجلس شورای اسلامی با اشاره به بروز ناامیدی در میان مردم و نخبگانی که بدون پول وارد انتخابات شده بودند، اظهار کرد: قطعا بخشی از این موضوع به نقص قانون بازگشته و باید در مجلس حتما فکری برای اصلاح قانون انتخابات شود و اگر این قانون تغییر پیدا نکند قطعا در دوره بعدی با تخلفات گسترده‌ تر مواجه خواهیم بود و هر کس با پول زیاد وارد شود، برنده انتخابات خواهد بود.

 

وی گفت: در برخی از شهرهای ما لیستی که رای آورد نه لیست مردم، بلکه لیست شهرداران بوده و شهردار چینش اعضای شورا را انجام می‌ دهد، این در حالی است که اعضای شورا باید شهردار را انتخاب کنند.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس ادامه داد: دولت، مسؤولان اجرایی، قضایی، نظارتی و امنیتی باید با ورود به این تخلفات و نابسامانی‌ ها روح امید را به جامعه برگردانند.

حق‌ وردی تصریح کرد: بهتر است تصمیم‌ گیری نهایی بررسی صلاحیت داوطلبان شوراها به هیأت نظارت استانی با ارتقا تعداد به ۵ نفر محول شود زیرا شناخت بهتری نسبت به افراد حاضر در استان داشته و ارتباطات بهتری با هیأت‌ های نظارت شهرستانی و مراجع استعلامی وجود دارد.

وی تاکید کرد: وظیفه من انعکاس تخلفات، نابسامانی‌ ها و نقص‌ های آشکاری است که بر همه مشهود بوده و مهم‌ ترین وجه نیز همان طرح سوال از وزیر کشور است.

نماینده مردم حوزه مشق در مجلس با تاکید بر خرید و فروش رأی همانند دوره گذشته اذعان کرد: چون در دوره گذشته با کسی برخورد نشد، این دوره به شکل جریح‌ تر و علنی‌ تر ورود شد و قطعا اگر برخورد لازم در دوره فعلی انجام نگیرد، دوره بعدی بدتر از امروز خواهد بود.

حق‌ وردی با اشاره به لزوم نظارت دقیق بر عملکرد اعضای منتخب شوراها به منظور عدم سوء استفاده خاطرنشان کرد: اطلاع از آمار برگزاری انتخابات، حق مردم و داوطلبان است و مطابق قانون هر داوطلب باید بداند در هر شعبه و صندوق به چه میزان حائز آرای مردمی شده که این موضوع باید مدنظر مسؤولان اجرایی قرار گیرد.

جایگاه اختصاصی تبلیغات شما در ملاردی ها
منبع خبر
خبرگزاری فارس

ملاردی ها

شهروند ملارد، فعال اجتماعی و انعکاس دهنده اخبار و وقایع شهرستان ملارد و تحلیلگر و معامله گر بازارهای مالی، طراح حرفه ای وب سایت ... برای مشاهده بیشتر تصاویر و رزومه من می توانید بر روی شکل Home (خانه) کلیک نمائید و وارد وب سایت شخصی من شوید. نظرات شما باعث دلگرمی خواهد بود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا