استانداری تهران

استاندار تهران: ۵ مرکز انتقال خون در استان راه‌ اندازی می‌شود

استاندار تهران گفت: به منظور افزایش ظرفیت‌ های اهدای خون، طی سال جاری ۵ مرکز انتقال خون در شهرستان‌ های پرند، پردیس، اسلامشهر، ورامین و شهریار راه‌اندازی و ۳۰ نفر نیروی انسانی در این حوزه جذب می‌ شود.

محسن منصوری استاندار تهران با اشاره به استقبال خوب مردم از پویش اهدای خون در ماه مبارک رمضان، اظهار کرد: به دلیل شیوع بیماری کرونا و برخی محدودیت‌ ها طی دو سال اخیر، میزان اهدای خون کاهش قابل توجهی داشته است که این موضوع می‌تواند برای حوزه سلامت مشکل ایجاد کند.

وی در ادامه گفت: با کمرنگ شدن کرونا، این موضوع در حال رفع شدن است اما با کمال تاسف زیرساخت‌ های این حوزه نیز در سال‌ های گذشته افت کرده و بعضی از مراکز تعطیل و جمع آوری شده است.

استاندار تهران با تاکید بر توسعه مراکز اهدای خون در شهرستان‌‌ها برای تامین خون مورد نیاز بیماران پایتخت افزود: باید فضاهای مناسب برای استقرار مرکز اهدای خون ایجاد شود که باتوجه به افزایش مراجعات بیماران و رشد تعداد تخت‌ های بیمارستانی در استان تهران، پیگیر توسعه زیرساخت‌ها و افزایش نیروی انسانی هستیم.

منصوری با اشاره به حضورش در اداره کل انتقال خون استان تهران که به منظور تقدیر از زحمات کارکنان این مرکز و همچنین برای اهدای خون انجام گرفت، افزود: در این بازدید، طی جلسه‌ ای با مدیرعامل سازمان و مدیرکل انتقال خون تصمیمات خوبی برای سال ۱۴۰۱ اتخاذ شد.

وی تصریح کرد: مقرر شد طی سال جاری ۵ مرکز را در استان تهران مجدد فعال کنیم و دولت نیز زیرساخت‌های آن را فراهم کند که در این راستا پایگاه انتقال خون در پرند، پردیس، اسلامشهر، ورامین و شهریار فعال می‌شود و بهارستان، ملارد و مناطقی از شهر تهران نیز طی فاز دوم در سال ۱۴۰۲ انجام خواهد شد.

استاندار تهران با بیان اینکه علاوه بر کمبودهای زیرساختی، منابع انسانی مورد نیاز باید در حوزه انتقال خون تامین شود، گفت: طی سال جاری همزمان با افزایش پایگاه‌ های انتقال خون، حدود ۳۰ نفر نیروی انسانی در این مجموعه جذب خواهد شد که باعث افزایش ظرفیت می‌شود.

جایگاه اختصاصی تبلیغات شما در ملاردی ها
منبع خبر
فارس

ملاردی ها

شهروند ملارد، فعال اجتماعی و انعکاس دهنده اخبار و وقایع شهرستان ملارد و تحلیلگر و معامله گر بازارهای مالی، طراح حرفه ای وب سایت ... برای مشاهده بیشتر تصاویر و رزومه من می توانید بر روی شکل Home (خانه) کلیک نمائید و وارد وب سایت شخصی من شوید. نظرات شما باعث دلگرمی خواهد بود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا