استانداری تهرانکرونا در ملارد

استاندار تهران: شش شهرستان استان در وضعیت آبی کرونایی و مابقی زرد هستند

شهرستان‌ های قدس، ملارد، قرچک، پیشوا، بهارستان و پردیس در وضعیت آبی کم خطر و بقیه شهرستان‌ ها در وضعیت زرد قرار دارند.

انوشیروان محسنی بندپی استاندار تهران ظهر دوشنبه در جلسه ستاد کرونا استان تهران با محوریت طرح شهید سلیمانی اظهار کرد: خوشبختانه با اهتمام و تلاش مسؤولان و همکاری مردم شرایط استان در وضعیت زرد قرار دارد.

وی ادامه داد: البته شرایط استان تهران با توجه به ساختارهای مختلف، شکننده است و  هرگونه عادی انگاری شرایط را دشوار خواهد کرد.

استاندار تهران با تأکید بر استمرار رعایت پروتکل ‌های بهداشتی تصریح کرد: شهرستان‌ های قدس، ملارد، قرچک، پیشوا، بهارستان و پردیس در وضعیت آبی کم خطر و بقیه شهرستان‌ ها در وضعیت زرد قرار دارند.

محسنی بندپی یادآور شد: با توجه به مصوبه ستاد کرونا در شهرهای زرد نماز جمعه در مصلی و مساجد با رعایت پروتکل‌ های مربوطه برگزار می شود که اقدام ارزشمندی است تا مردم ضمن رعایت نکات بهداشتی از سلامت روانی مراسم عبادی، سیاسی و دینی استفاده کنند.

وی خاطرنشان کرد: نماز جمعه با ۵۰ درصد ظرفیت در مصلاها برگزار می‌ شود البته تلاش این است که نسبت به رعایت پروتکل‌ ها به طور جدی اقدام شود.

استاندار تهران با بیان اینکه فعالیت گروه‌ های ۴ همچنان با محدودیت همراه است، عنوان کرد: در شرایط زرد بر اساس مصوبه ستاد ملی تالارها مشمول بازگشایی هستند که تالارها با ۳۰ درصد ظرفیت، سینماها با ۳۰ تا ۵۰ درصد ظرفیت و رستوان‌ ها هم با ۳۰ تا ۵۰ درصد ظرفیت می ‌توانند فعالیت داشته باشند.

محسنی بندپی تأکید کرد: نظارت دقیق بر بازگشایی تالارها اعمال می ‌شود و حتماً باید با ۳۰ درصد ظرفیت فعالیت داشته باشند و پروتکل ‌ها جدی گرفته شود و مراکزی که رعایت نکنند طبق قانون و مصوبه ستاد ملی با آن ‌ها برخورد می‌ شود.

وی با اشاره به اهمیت و لزوم همکاری شهروندان برای رعایت پروتکل‌ های بهداشتی ادامه داد: با دقت شرایط استان تهران مورد رصد و پایش قرار می‌ گیرد تا دستاوردهای موجود حفظ شود.

استاندار تهران همچنین بیان کرد: طرح شهید سلیمانی در چهار محور شناسایی، رهگیری، قرنطینه و حمایت اقدامات ارزشمندی را مورد توجه قرار داده است.

محسنی بندپی در مورد وضعیت رهگیری در طرح شهید سلیمانی اضافه کرد: با شناسایی یک بیمار باید ۱۰ نفر از اطرافیان آن‌ ها رهگیری شوند که میانگین رهگیری در استان تهران یعنی به ازای یک نفر شناسایی شده، شش و نیم نفر رهگیری است.

جایگاه اختصاصی تبلیغات شما در ملاردی ها
منبع خبر
خبرگزاری فارس

ملاردی ها

شهروند ملارد، فعال اجتماعی و انعکاس دهنده اخبار و وقایع شهرستان ملارد و تحلیلگر و معامله گر بازارهای مالی، طراح حرفه ای وب سایت ... برای مشاهده بیشتر تصاویر و رزومه من می توانید بر روی شکل Home (خانه) کلیک نمائید و وارد وب سایت شخصی من شوید. نظرات شما باعث دلگرمی خواهد بود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا