راه و شهرسازی ملارد

۳۶ درصد جمعیت استان تهران ساکن در سکونتگاه‌ ها و بافت‌ های ناکارآمد/ پیشرفت برنامه های اقدام مشترک رصد می شود

مدیر کل راه و شهرسازی استان تهران گفت: چهار و نیم میلیون نفر از جمعیت ۱۳ میلیونی استان تهران در بافت‌ های فرسوده زندگی می کنند.

خلیل محبت خواه مدیر کل راه و شهرسازی استان تهران گفت: در سال ۱۴۰۱ شهرداران ۴۸ شهر استان تهران می بایست رویکردها و سیاست های منسجمی در ستادهای بازآفرینی شهرستانها داشته باشند و با قدرت بیشتری برنامه های اقدام مشترک مصوب ستادهای شهرستانی را دنبال کرده و خودشان به عنوان دبیران ستادها در این حوزه با پی گیری بیشتری عمل کنند.

مدیر کل راه و شهرسازی استان تهران گفت: ۱۷.۵ درصد از جمعیت کل کشور ساکن استان تهران هستند، که از این تعداد ۳۶ درصد جمعیت استان تهران ساکن در سکونتگاهها و بافتهای ناکارآمد هستند این در حالی است که استان تهران تنها یک درصد از مساحت کشور (کمتر از یک درصد ۸۳/. درصد مساحت(کشور) را به خود اختصاص داده است، مطابق آمارها و سرشماری جمعیتی سال ۱۳۹۵ میانگین تراکم جمعیت در هر کیلومتر از این استان ۹۶۹ نفر است، این در حالی است که میانگین تراکم جمعیت در کشور در هر کیلومتر ۴۹ نفر گزارش شده است که نشان از تفاوت زیاد تراکم جمعیتی این استان با سایر استانهای کشور و لزوم حرکتهای مثبت و جهادی شهرداران و مسئولیت ایشان در حوزه بافتهای فرسوده و سکونتگاهی دارد.

محبت خواه با اشاره به جمعیت پرتراکم در شهرهای بهارستان و قدس گفت: عملکرد شهرداران در این دو شهر را در حوزه اتفاقات و پیشبرد اهداف ستادهای بازآفرینی به صورت خاص رصد می کنیم و البته حامی طرحها و ایده های خوب در این شهرها هستیم.

مدیر کل راه و شهرسازی استان تهران با اشاره به برگزاری اولین جلسه ستاد بازآفرینی استان تهران در فروردین ماه جاری با حضور مهندس آیینی مدیر عامل سازمان بازآفرینی کشور و استاندار تهران مهندس منصوری به عنوان رئیس ستاد بازآفرینی استان گفت: پیشبرد برنامه اقدام مشترک ملاک ارزیابی شهرداران خواهد بود.

 وی در پایان از عملکرد نسبتا مطلوب شهرداریهای باغستان، اسلامشهر، ملارد، پاکدشت، قدس، رباط کریم و صالحیه طی سال ۱۴۰۰ خبر داد.

جایگاه اختصاصی تبلیغات شما در ملاردی ها
منبع خبر
پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی تهران

ملاردی ها

شهروند ملارد، فعال اجتماعی و انعکاس دهنده اخبار و وقایع شهرستان ملارد و تحلیلگر و معامله گر بازارهای مالی، طراح حرفه ای وب سایت ... برای مشاهده بیشتر تصاویر و رزومه من می توانید بر روی شکل Home (خانه) کلیک نمائید و وارد وب سایت شخصی من شوید. نظرات شما باعث دلگرمی خواهد بود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا