آب و فاضلاب ملارد

پیشرفت فیزیکی ۵۰ درصدی خط انتقال آب‌ های سد کرج به شهرقدس و شهریار

این برنامه در فاز دوم شهرستان‌های شهریار و ملارد را پوشش خواهد داد.

به گزارش خبرنگار مهر، مهدی زمان دار در جمع خبرنگاران از پیشرفت فیزیکی ۵۰ درصدی خط انتقال آب‌ های سد کرج به شهر قدس و شهریار خبر داد و اظهار داشت: هم اکنون آب تولیدی شرکت آبفای غرب استان تهران از ۲۷۰ حلقه چاه شهری و ۷۰ چاه روستایی استحصال می ‌شود و همواره تمهیدات لازم در راستای ثابت نگه داشتن شش هزار و ۵۰۰ لیتر بر ثانیه در دستور کار قرار گرفته است است.

زمان دار افزود: در منطقه شهریار و غرب استان تهران هر سال ۲۰ تا ۳۰ سانتی متر نشست زمین باعث می ‌شود تا شاهد ریختن دیواره چاه ‌ها و باعث خارج شدن آنها از مدار آبرسانی شویم اما خوشبختانه با تمهیداتی که در راستای استفاده تکنولوژی روز در حوزه ویدئو متری انجام گرفته است وضعیت کامل چاه‌ ها مورد رصد قرار می‌ گیرد و زمان ترمیم دیواره‌ ها فرچه زنی و پیستون زنی باعث افزایش ۳۰ درصدی راندمان در آبدهی چاه ‌ها می‌ شود و این دست اقدامات در سال جاری و در ۶ ماه نخست سال گذشته باعث صرفه جویی ۲۲ میلیارد تومانی مالی برای شرکت آبفا شده است.

وی بیان داشت: طرح استفاده از آب‌ های سطحی که از سمت کرج به سمت غرب استان تهران جاری است در فاز نخست مناطق در دسترس شهرستان قدس و در ادامه این برنامه در فاز دوم شهرستان ‌های شهریار و ملارد را پوشش خواهد داد.

 

معاون بهره ‌برداری آب و فاضلاب غرب استان تهران بیان داشت: این طرح زیربنایی که در تأمین آب شرب مردم بسیار مؤثر است تحت عنوان خط الغدیر تعریف شده و راهی شهرهای پایین دستی مانند شاهد شهر، صبا شهر، فردوسیه، وحیدیه و باغستان خواهد شد و اجرای این خط انتقال در شهرستان ‌های شهریار و قدس تاکنون ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

جایگاه اختصاصی تبلیغات شما در ملاردی ها
منبع خبر
خبرگزاری مهر

ملاردی ها

شهروند ملارد، فعال اجتماعی و انعکاس دهنده اخبار و وقایع شهرستان ملارد و تحلیلگر و معامله گر بازارهای مالی، طراح حرفه ای وب سایت ... برای مشاهده بیشتر تصاویر و رزومه من می توانید بر روی شکل Home (خانه) کلیک نمائید و وارد وب سایت شخصی من شوید. نظرات شما باعث دلگرمی خواهد بود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا