کرونا در ملارد

وضعیت کرونایی ملارد زرد است

فرمانده ستاد مقابله با کرونا در تهران با اشاره به اینکه از اوایل هفته سوم خرداد به بعد فرآیند کاهش نزولی بیماری کرونا در تهران متوقف شده است گفت: وضعیت کرونایی تهران نارنجی است.

علیرضا زالی عصر دوشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: استان تهران به جز ملارد، شهر قدس و بهارستان که در تقسیم بندی رنگ‌ها شهرهای زرد تلقی می‌شوند در وضعیت نارنجی قرار دارد.

 

زالی با بیان اینکه از اوایل هفته سوم خرداد به بعد فرآیند کاهش نزولی بیماری کرونا در تهران متوقف شده است گفت: در هفته چهارم خرداد ماه نسبت به هفته سوم شاهد رشد ۳.۳ دهم مراجعین سرپایی بودیم که می‌تواند زنگ خطری جدی برای ما تلقی شود.

فرمانده ستاد مقابله با کرونا در تهران بیان داشت: کماکان میزان مراجعین بستری در بیمارستان‌های استان تهران سیر ثابتی را طی می‌کند و در ۲۴ ساعت گذشته ۸ هزار و ۷۴۷ بیمار با تشخیص کرونا به صورت سرپایی به بخش‌های بهداشت و درمان مراجعه کرده‌اند.

وی گفت: تعداد جدید بیماران بستری شده در بیمارستان‌ها ۷۱۹ بیمار بوده که از این تعداد ۱۶۲ نفر در بخش‌های ویژه بستری شده‌اند که با احتساب این ۷۱۹ مورد، تعداد بیماران بستری شده در بیمارستان‌های استان ۴ هزار و ۱۹۲ بیمار است که یک هزار و ۱۵۲ بیمار در بخش مراقبت‌های ویژه بستری می‌باشند.

زالی عنوان داشت: در مقابل ۷۱۹ بیمار بستری شده ۶۵۴ بیمار ترخیص شده‌اند که میزان ترخیصی ها از میزان بستری شده‌ها کمتر است و رشد ۳.۳ دهم درصدی را نشان می‌دهد.

فرمانده ستاد مقابله با کرونا در تهران اظهار داشت: نکته بسیار مهم در خصوص استان این است که تهران جز ۵ استان برتر از لحاظ سالمندان است و به همین دلیل در هفته سوم و چهارم خردادماه میزان جان باختگان نسبت به مدت مشابه کمتر بوده که تا حدی می‌توان به اثربخشی واکسن اشاره کرد و درخواست این است که مقادیر مناسب‌تر و تعداد مکفی واکسن در اختیار تهران قرار بگیرد.

جایگاه اختصاصی تبلیغات شما در ملاردی ها
منبع خبر
الف

ملاردی ها

شهروند ملارد، فعال اجتماعی و انعکاس دهنده اخبار و وقایع شهرستان ملارد و تحلیلگر و معامله گر بازارهای مالی، طراح حرفه ای وب سایت ... برای مشاهده بیشتر تصاویر و رزومه من می توانید بر روی شکل Home (خانه) کلیک نمائید و وارد وب سایت شخصی من شوید. نظرات شما باعث دلگرمی خواهد بود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا