بهداشت و درمان ملاردبیمارستان ملارد

وزیر بهداشت: پیشرفت‌ های پزشکی از دستاوردهای انقلاب است

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در مراسم افتتاح بیمارستان ملارد با اشاره به اینکه تا امروز 142 میلیون دز واکسن در کشور تزریق شده است گفت: امروزه یکی از مهم‌ترین دستاوردهای انقلاب این است که علیرغم همه تحریم‌ ها و مشکلات که برای ما ایجاد کردند ما روز به روز پیشرفت کردیم.

بهرام عین اللهی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در مراسم افتتاح بیمارستان ملارد اظهار کرد: بعد از انقلاب پیشرفت‌های زیادی داشته ایم و جزء مهم ترین آنها مسائل علوم پزشکی است.

وی در ادامه گفت: قبل از انقلاب آمریکا و اروپا به ظاهر از ما حمایت می کردند ولی ما حداقل خدمات درمانی و پزشک را نداشتیم.

وزیر بهداشت با اشاره به اینکه در قبل از انقلاب حداقل‌ ترین امکانات پزشکی را داشتیم بیان کرد: ین نشان می دهد وابستگی به غرب برای ما امکانات نمی آورد برخی تبلیغ می کنند که اگر ما وابسته شویم پیشرفت می کنیم در صورتی که ما وابسته بودیم و پیشرفتی نکردیم.

عین اللهی افزود: امروزه یکی از مهم‌ترین دستاوردهای انقلاب این است که علی رغم همه تحریم ها و مشکلات که برای ما ایجاد کردند ما روز به روز پیشرفت کردیم.

وی ادامه داد: امروزه با وجود اینکه جمعیت ما حدود 3 برابر شده است همه درمان ها و خدمات را با تکیه بر خودمان انجام میدهیم در واقع یک قدرتی در منطقه در این زمینه کسب کرده ایم.

وزیر بهداشت بیان کرد: از روح بلند امام خمینی (ره) تشکر می‌کنیم که این شرایط استقلال را برای ما به وجود آورد تا ما بتوانیم رشد کنیم.

عین اللهی با اشاره به اینکه در همه مناطق دانشگاه علوم پزشکی داریم بیان کرد: حدود 63 دانشگاه علوم پزشکی، بیش از 250 هزار دانشجو در رشته های مختلف، حدود 20 هزار استاد در رشته های مختلف و حدود 1000 بیمارستان و 150 هزار تخت در کشور داریم.

وی افزود: امروزه ما جزء پنجم کشور اول در سلول های بنیادی در جهان هستیم، این مورد و موارد دیگر مانند شبکه های روستایی و بهداشتی و خدماتی که در نقاط مختلف کشور است ثمره انقلاب اسلامی است.

وزیر بهداشت با اشاره به اینکه کرونا قدرت‌های اصلی کشورها را نشان داد گفت: کرونا نشان داد قدرت اصلی کشورها به داشتن پول و امکانات نیست، مردم قدرت واقعی یک کشور هستند ایران قوی یعنی ایران متکی به مردم است.

عین الهی در ادامه با اشاره به اینکه امروزه حدود ۱۴۲ میلیون واکسن در کشور تزریق شده است افزود: وقتی به مردم گفته شد واکسن بزنید همه مردم اقدام کردند و نه تنها در پایگاه‌ های وزارت بهداشت در تمام پایگاه‌ های بسیج، و همه جا شروع به کار کردند.

وی بیان کرد: با کمک مردم و حضور آنها امروز کمترین تلفات را در بیماری کرونا داریم.

جایگاه اختصاصی تبلیغات شما در ملاردی ها
منبع خبر
فارس

ملاردی ها

شهروند ملارد، فعال اجتماعی و انعکاس دهنده اخبار و وقایع شهرستان ملارد و تحلیلگر و معامله گر بازارهای مالی، طراح حرفه ای وب سایت ... برای مشاهده بیشتر تصاویر و رزومه من می توانید بر روی شکل Home (خانه) کلیک نمائید و وارد وب سایت شخصی من شوید. نظرات شما باعث دلگرمی خواهد بود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا