دانشگاه آزاد ملارد

همسویی آموزش‌ های دانشگاهی با نیازهای صنعت در مرکز تحقیقات گیاهان دارویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد ملارد

عبدالله قاسمی پیربلوطی در حاشیه بازدید از مزرعه گیاهان دارویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد ملارد در جمع خبرنگاران با تشریح فعالیت‌ ها، دستاوردها و برنامه‌ های مراکز تحقیقاتی واحد شهرقدس و مرکز تحقیقات صفادشت و ملارد اظهار کرد:

 چند مرکز تحقیقاتی در دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرقدس، ملارد، صفادشت با عنوان مرکز تحقیقات گیاهان دارویی، مرکز رشد، مراکز نوآوری و فناوری و انجمن‌ های علمی باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان، خانه ریاضی، دانشکده مهارتی سما در اندیشه، مرکز فناوری و نوآوری در واحد ملارد و صفادشت فعالیت می‌ کنند.

 

وی با بیان اینکه تعداد دیگری از تیم‌ های تحقیقاتی در زمینه‌ تحقیقات رشته‌ های فنی و کشاورزی فعالیت می‌ کنند، اضافه کرد: بهره‌ برداری مراکز تحقیقاتی در راستای هم‌ افزایی و مهارت‌ آموزی با اخذ مجوزهای لازم از سازمان و مراجع ذی‌ صلاح کشور در مرکز تحقیقات انجام شده و این مرکز برای نخستین‌ بار در دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرقدس در زمینه آموزش علوم و فنون صنایع کشاورزی، صنایع غذایی، محصولات بهداشتی و دارویی گیاهی در مرکز تحقیقات گیاهان دارویی راه‌ اندازی شد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرقدس عنوان کرد: مرکز تحقیقات گیاهان دارویی، ابتدای ایام شیوع بیماری کرونا با تولید محصولات بهداشتی و ضد عفونی‌ کننده فعالیت خود را آغاز کرد.

قاسمی پیربلوطی افزود: مرکز تحقیقات گیاهان دارویی بسترساز مناسبی برای فعالیت دانشجویان رشته‌ های صنایع غذایی و کشاورزی است و دانشجویان در این مرکز از طریق هم‌ افزایی و مهارت‌ آموزی مدرسه اشتغال و فعالیت در بخش امور کارورزی، کارآموزی و پایش موضوعات و پایان‌ نامه‌ های ارشد و دکتری در راستای احصای چالش‌ های صنایع و طی کردن دوره‌ های تخصصی، آموزش‌ های دانشگاهی را با نیازهای صنعت همسو می‌ کنند.

عضو هیئت ‌علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرقدس مطرح کرد: دانشجویان مقاطع کاردانی و کارشناسی می‌ توانند با عضویت در مدرسه اشتغال و شرکت در دوره‌ های کارآموزی، کارورزی و از طریق هم‌ افزایی با نیازهای بازار کار آشنا شده و در حوزه‌ های تخصصی مرتبط با نیاز صنعت آموزش‌ دیده و جذب بازار کار شوند.

به گفته وی؛ استفاده از توان علمی اعضای هیئت‌ علمی و در اختیار گذاشتن تجهیزات آزمایشگاهی، حمایت از تجاری‌ سازی و فناوری‌ های نو در چارچوب مقررات دانشگاهی، شناسایی، جذب تکریم دانشجویان، نخبگان و پیشکسوتان برتر علم و فناوری، ارائه طریق و پیگیری‌ های لازم برای استفاده واحدهای صنعتی و تولیدی از ظرفیت‌ های علمی، فناورانه و نوآورانه و حمایت از دانشجویان و محققان نخبه و برتر در راستای سیاست‌ ها و اهداف دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرقدس و سایر واحدهای زیر مجموعه این دانشگاه است.

 

جایگاه اختصاصی تبلیغات شما در ملاردی ها

ملاردی ها

شهروند ملارد، فعال اجتماعی و انعکاس دهنده اخبار و وقایع شهرستان ملارد و تحلیلگر و معامله گر بازارهای مالی، طراح حرفه ای وب سایت ... برای مشاهده بیشتر تصاویر و رزومه من می توانید بر روی شکل Home (خانه) کلیک نمائید و وارد وب سایت شخصی من شوید. نظرات شما باعث دلگرمی خواهد بود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا