جاذبه های ملارد

مسجد چهارباغ؛ بنایی قدیمی و برجای مانده از عهد قاجار

قدمت مسجد قدیم چهار باغ به اواخر دوران قاجار باز می گردد، مسجد چهارباغ از توابع اختر آباد در ۹۰ کیلومتری تهران یکی از بناهای دیدنی استان تهران به شمار می‌رود.

شهرستان ملارد یکی از قدیمی ترین شهرستان های استان تهران است، بر اساس کاوش های باستان شناسی سال 1390 قدمت این شهرستان در حدود 9 هزار سال است.

دهستان اخترآباد از توابع بخش صفادشت با وسعتی معادل 684 کیلومتر مربع در 80 کیلومتری تهران و 30 کیلومتری غرب شهرستان ملارد قرار دارد. دهستان اختر آباد با داشتن تنوع اقلیمی، جغرافیایی و وجود بیش از 30 رشته قنات جاری و بیش از 22 اثر تاریخی، فرهنگی یکی از نقاط دیدنی شهرستان شهریار است.

در این روستا مسجدی قرار دارد، بنام مسجد چهارباغ در شرق روستای چهار باغ از توابع دهستان اختر آباد بخش صفادشت.

این مسجد از نظر معماری بنایی است با طرح و نقشه ساده و ساختاری از خشت و گل. نمای خارجی آن از جبهه جنوبی سه فضای خشتی متصل به هم را با سطوح خارجی کاهگل شده نشان می دهد و در فضای غربی چایخانه  مسجد و در فضای شرقی یک انباری قرار دارد.

قدمت مسجد قدیم چهار باغ به اواخر دوران قاجار باز می گردد، مسجد چهارباغ از توابع اختر آباد در 90 کیلومتری تهران یکی از بناهای دیدنی استان تهران است.

جایگاه اختصاصی تبلیغات شما در ملاردی ها
منبع خبر
شبستان

ملاردی ها

شهروند ملارد، فعال اجتماعی و انعکاس دهنده اخبار و وقایع شهرستان ملارد و تحلیلگر و معامله گر بازارهای مالی، طراح حرفه ای وب سایت ... برای مشاهده بیشتر تصاویر و رزومه من می توانید بر روی شکل Home (خانه) کلیک نمائید و وارد وب سایت شخصی من شوید. نظرات شما باعث دلگرمی خواهد بود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا