نماینده مجلس شورای اسلامی حوزه مشق

قطعی آب و برق در حال تبدیل شدن به مسئله امنیتی است

نماینده مردم شهریار در مجلس، با بیان اینکه سوءمدیریت مصرف انرژی در غرب استان تهران و قطع مکرر آب و برق در حال تبدیل به مسئله حاد امنیتی است، گفت: مسئولان دولتی در این رابطه مسئول هستند و باید پاسخگو باشند.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، حسین حق‌وردی نماینده شهریار و قدس در جلسه علنی امروز (یکشنبه، 2 خرداد ماه) مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی، گفت: در چند روز گذشته قطع مکرر برق در بخش هایی از کشور به ویژه استان تهران و شهرستان های غرب استان مشکلات متعددی را ایجاد کرده بود و حتی یک نفر هم پاسخگوی علت قطعی برق نیست.

 

وی ادامه داد: علت عدم مدیریت صحیح برق مصرفی کشور چیست؟ دولت و وزارت نیرو دستاورد 8 ساله خود در مورد انرژی به ویژه برق را چگونه ارزیابی می کنند. آیا دستاوردی برای ارائه وجود دارد؟

نماینده مردم شهریار، قدس و ملارد در مجلس شورای اسلامی افزود: آیا حاصل مدیریت دولت تدبیر و امید پس از 8 سال ائتلاف سرمایه ملی قطع مکرر برق و آب در مناطق وسیعی از کشور به ویژه غرب استان تهران است، چرا برای توجیه نادرست مدیریت ناکارآمد دولت در مدیریت منابع انرژی و پیش بینی دقیق افزایش مصرف و برنامه ریزی برای تامین انرژی موردنیاز مردم به فعل و انفعلات اجرام سماوی و حرکت ستارگان و همچنین کم و زیاد بودن بارش ها و از این قبیل امور متوسل می شوید.

حق وردی یادآور شد: در زمستان برای اولین بار در چند ماه گذشته شاهد قطعی مکرر برق بودیم و علت آن را نبود سوخت اعلام کردند، در تابستان ها برق قطع می شود، می گویند بارش ها کم بوده است پس وزارت نیرو در این رابطه چه کاره است؟

عضو هیات رئیسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس افزود: سال گذشته که بار مصرفی برق به 56 هزار مگاوات می رسید برق قطع می شد اکنون مصرف به 44 هزار مگاوات نرسیده شاهد قطعی مکرر برق هستیم؛ تمامی تولید برق ما از سدها 10 هزار مگاوات بیشتر نیست که اگر 30 درصد هم کاهش تولید برق داشته باشیم ناشی از کمبود بارش ها یعنی 3 هزار مگاوات کاهش تولید است در حالی که طبق گزارش ها افت تولید مانند سال گذشته 12 هزار مگاوات است.

وی با هشدار نسبت به اینکه سوء مدیریت مصرف انرژی در غرب استان تهران و قطع مکرر آب و برق در حال تبدیل به مسئله حاد امنیتی است، تصریح کرد: مسئولان دولتی و وزیر نیرو در این رابطه مسئول هستند و باید پاسخگو باشند.

 

جایگاه اختصاصی تبلیغات شما در ملاردی ها
منبع خبر
خبرگزاری تسنیم

ملاردی ها

شهروند ملارد، فعال اجتماعی و انعکاس دهنده اخبار و وقایع شهرستان ملارد و تحلیلگر و معامله گر بازارهای مالی، طراح حرفه ای وب سایت ... برای مشاهده بیشتر تصاویر و رزومه من می توانید بر روی شکل Home (خانه) کلیک نمائید و وارد وب سایت شخصی من شوید. نظرات شما باعث دلگرمی خواهد بود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا