محیط زیست ملارد

شناسایی 8 واحد آلاینده در گشت و پایش محیط زیست ملارد

رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان ملارد از شناسایی 8 واحد آلاینده و غیر مجاز و بیش از 20 مورد برخورد با پسماند سوزی طی نیمه اول آبان ماه سال جاری خبر داد .

به گزارش روابط عمومی اداره حفاظت محیط زیست شهرستان ملارد، مهناز مدیریان در تشریح این خبر با اشاره به اینکه از ابتدای آبان ماه تاکنون 8 واحد آلاینده و غیر مجاز در سطح شهرستان ملارد در گشت و پایش های شبانه روزی شناسایی شد، افزود: برای این واحدها اخطاریه قانونی صادر و مسئولان این واحدها مکلف به رعایت استانداردهای محیط زیستی و رفع کامل آلودگی شدند . 

وی فعاليت آلاینده اين واحدها را در زمینه های  مختلف اعم از  آبکاری و ریخته گری، تصفیه روغن پارافین، تولید زغال، تولید محصولات پلاستیکی، فرآوری روده حیوانات و همچنین تفکیک ضایعات عنوان كرد و ادامه داد: فعاليت آلاینده این واحدها، علاوه بر ایجاد آلودگي محیط زیست، تهديدی جدی عليه بهداشت و سلامت عموم مردم است .

رييس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان ملارد با بیان اینکه  در صورت عدم همکاری برای رفع آلودگی و عدم انجام اقدام مثبت از سوی متصدیان مربوطه، موضوع از طریق مراجع قضایی تحت پیگیری قرار خواهد گرفت، اظهار داشت: براساس پیگیری های به عمل آمده از سوی این اداره، از واحدهای شناسایی شده یک واحد تولید زغال در حال جمع آوری بوده و رسیدگی به سایر موارد تا حصول نتیجه مثبت دردست پیگیری است . 
مدیریان اضافه کرد: در راستای پایش منابع آلاینده هوا، نظارت بر واحد تولید آسفالت در حوزه استحفاظی شهرستان و واحدهای دارای فعالیت سندبلاست و شات بلاست و  برخی واحدهای صنایع نساجی و همچنین پسماند سوزی ها در اولویت بوده و گشت و پایش های شبانه روزی درحال انجام است . 
وی با اشاره به اینکه تعداد بیش از 20 مورد برخورد با پسماند سوزی نیز طی پایش های شبانه روزی در سطح شهرستان صورت پذیرفته است، گفت: برای اینکه شاهد اینگونه معضلات و آلودگی ها نباشیم، مجموعه محیط زیست نیازمند همکاری شهروندان است .
رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان ملارد در پایان نسبت به ایجاد هرگونه آلودگی توسط واحدهای تولیدی، صنعتی و خدماتی مستقر در حوزه استحفاظی هشدار داد و گفت: این اداره با هرگونه تخلف در حوزه محیط زیست شهرستان ملارد مطابق قوانین و مقررات برخورد خواهد کرد.

جایگاه اختصاصی تبلیغات شما در ملاردی ها

ملاردی ها

شهروند ملارد، فعال اجتماعی و انعکاس دهنده اخبار و وقایع شهرستان ملارد و تحلیلگر و معامله گر بازارهای مالی، طراح حرفه ای وب سایت ... برای مشاهده بیشتر تصاویر و رزومه من می توانید بر روی شکل Home (خانه) کلیک نمائید و وارد وب سایت شخصی من شوید. نظرات شما باعث دلگرمی خواهد بود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا