راه و شهرسازی ملارد

سودآوری ۲۵هزار میلیارد تومانی آزاد راه غدیر

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: با افتتاح آزادراه غدیر در ۲۰سال با احتساب کاهش مصرف سوخت ۲۵هزار میلیارد تومان این مسیر آزادراهی سودآوری خواهد داشت.

خیرالله خادمی امروز در مراسم افتتاح آزاد راه غدیر در محل پروژه اظهار داشت: اقدامات و پروژه ‌های بزرگی در توسعه زیرساخت ‌های حمل و نقل کشور در بخش ‌های ریلی، بزرگراهی و آزاد راهی در حال انجام است. با توجه به نام‌گذاری سال 99 به عنوان جهش تولید، تدبیر شد تعدادی از این پروژه‌ ها اولویت‌ بندی شود و تا سال 1400 به اجرا برسد.

معاون وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: در این راستا 8 پروژه ریلی به طول 1530 کیلومتر معادل 13 درصد از مسیر فعلی، 9 پروژه آزادراهی به طول 660 کیلومتر معادل 27 درصد از آزادراه‌های کشور و 77 پروژه بزرگراهی به طول 1800 کیلومتر معادل 18 درصد بزرگراه‌های کشور اولویت ‌بندی شده ‌اند.

خادمی ادامه داد: رشد این پروژه‌ ها امروز اغلب بیش از 85 درصد است، در بخش آزاد راهی ما با بهره‌ برداری از آزاد راه غدیر 221  کیلومتر آزاد راه را افتتاح کردیم که 2.5 برابر متوسط آزاد راه ‌سازی در کشور است.

وی افزود: به طور متوسط سالانه 80 کیلومتر آزاد راه در کشور ساخته ‌ایم و امروز طول آزاد راه ‌ها به 2685 کیلومتر رسیده است که 32 درصد افزایش طول آزاد راه‌ ها در چند سال اخیر داشته ‌ایم.

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: در 6 ماهه ابتدایی سال 1400 میزان 330 کیلومتر آزاد راه در برنامه کاری است و هزار کیلومتر آزاد راه در این دولت افتتاح شده است.

خادمی افزود: ادامه آزادراه همت به عنوان کنارگذر شمالی کرج در  حال اجرا است و تحولی ترافیکی و عملکردی خوب در ساماندهی ترافیک منطقه رخ می‌دهد.

وی اضافه کرد: آزاد راه غدیر از آبیک در غرب البرز و قزوین آغاز می‌شود و از لبه جنوبی تهران و البرز می‌گذرد و به چرمشهر می ‌رسد و به آزاد راه حرم تا حرم متصل می‌شود.

معاون وزیر راه و شهرسازی اظهار داشت: این آزادراه ترافیک تهران، کرج، نظرآباد، ماهدشت، ملارد و ورامین را کاهش می‌ دهد.

خادمی افزود: همه راه‌ های منتهی به البرز و تهران توسط این آزاد راه متصل می ‌شود و تبادل ترافیکی ایجاد می ‌کند.

وی ادامه داد: آزاد راه غدیر 4 آزاد راه ما را قطع می ‌کند و در بحث تبادل ترافیک منحصر بفرد است.

معاون وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد: این مسیر آزاد راهی برای اجرا 51 میلیون مترمکعب عملیات خاکی لازم داشت.

خادمی اضافه کرد: این مسیر آزادراهی 5.5 کیلومتر پل و 50 کیلومتر تبادل دارد و 220 کیلومتر عملیات راهسازی در آن انجام شده است.

وی افزود: حداکثر شیب در این پروژه 4 درصد و سرعت طرح 130 کیلومتر بر ساعت است که اولین آزاد راه با این سرعت است.

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان این که آزاد راه غدیر با سرمایه گذاری 70 درصدی قرارگاه خاتم و 30 درصدی دولت اجرا شد، گفت: در این پروژه 3400 میلیارد تومان هزینه شد اما ارزش روز پروژه بیش از 7 هزار میلیارد تومان است.

خادمی جابجایی 30 میلیون مسافر و 32 میلیون تن بار را در سال اول پروژه از مزایای آزاد راه غدیر برشمرد و گفت: سالانه 100 میلیون لیتر کاهش مصرف سوخت و کاهش 27 هزار تنی آلاینده ‌های زیست محیطی از مزایای آزاد راه غدیر است.

وی افزود: این آزادراه در 20 سال، 25 هزار میلیارد تومان سودآوری دارد.

جایگاه اختصاصی تبلیغات شما در ملاردی ها
منبع خبر
اقتصاد آنلاین

ملاردی ها

شهروند ملارد، فعال اجتماعی و انعکاس دهنده اخبار و وقایع شهرستان ملارد و تحلیلگر و معامله گر بازارهای مالی، طراح حرفه ای وب سایت ... برای مشاهده بیشتر تصاویر و رزومه من می توانید بر روی شکل Home (خانه) کلیک نمائید و وارد وب سایت شخصی من شوید. نظرات شما باعث دلگرمی خواهد بود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا