آموزش های شهروندی

سهم‌ پدر و مادرها در آموزش بچه‌ ها

در آستانه ماه مهر

حالا و در آستانه ماه مهر خوب است کمی از سهم‌ پدر و مادرها در آموزش بچه‌ ها حرف بزنیم. به خصوص که در شرایط آموزش مجازی، سهم والدین در تربیت و آموزش کودکان خیلی بیشتر از همیشه شده است. ما در ملاردی ها برای شروع یک سال دیگر، برای همه پدر و مادرها تندرستی، حوصله، عشق و توان بی‌ پایان آرزو می‌ کنیم.

ما چند توصیه کوچک برای پدر و مادرهایی داریم که بچه‌ ها یشان تازه به سن‌ مدرسه رفتن رسیده‌ اند:

 

کودک چیزهایی یاد می‌ گیرد که برایش تازگی دارد و با اشتیاق تجارب و دانسته‌ هایش را با شما در میان‌ می‌ گذارد. نسبت به این گزارش‌ ها بی‌ تفاوت نباشید. این بی‌ تفاوتی یاد گرفتن را برای او کم‌ ارج می‌ کند. شما باید به او این حس را القا کنید که دریافتن هر نکته‌ ای ارزشمند است.

اضطراب‌ های خودتان در ایجاد ارتباط با دیگران را به کودک منتقل نکنید. کودکان توانایی غریبی در درک تفاوت‌ ها دارند. آن‌ ها می‌ توانند تفاوت‌ ها را نادیده بگیرند، مگر این که ما قبلا بر پایه این تفاوت یک بار مفهومی برای کودک ساخته باشیم.

کودک شما زیاد سوال خواهد کرد، در واقع اگر او نپرسد جایی از کار غلط پیش رفته، پس با حوصله جواب دهید و اگر چیزی را نمی دانید به راحتی به کودک بگویید که باید جواب سوالت را جست و جو کنم.

مدت مشخصی برای بازی تعیین کنید و مدت زمان تعیین شده را به دو نوبت در روز تقسیم کنید. ساعات بازی را مشخص کنید و در بخشی از زمان بازی شخصا مشارکت کنید. در زمان بازی کردن با کودک تمام توجهتان را به بازی بدهید و پایان بازی را با یک پیشنهاد خوشایند مثل یک‌ میان وعده همراه کنید و بعد سراغ تکالیف مدرسه بروید.

 

 

جایگاه اختصاصی تبلیغات شما در ملاردی ها

ملاردی ها

شهروند ملارد، فعال اجتماعی و انعکاس دهنده اخبار و وقایع شهرستان ملارد و تحلیلگر و معامله گر بازارهای مالی، طراح حرفه ای وب سایت ... برای مشاهده بیشتر تصاویر و رزومه من می توانید بر روی شکل Home (خانه) کلیک نمائید و وارد وب سایت شخصی من شوید. نظرات شما باعث دلگرمی خواهد بود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا