کرونا در ملارد

زالی: تردد و سفرها در ایام نوروز شهرها را قرمز کرد

فرمانده ستاد مقابله با کرونا در تهران با اشاره به بستری ۲۵درصد از بیماران کرونایی در ‌بخش مراقبت‌های ویژه گفت: تنها راه برون‌رفت از شرایط پیچیده و دشوار کرونایی تعطیلی کامل شهر تهران است.

علیرضا زالی در جلسه ستاد فرماندهی عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلان ‌شهر تهران که روز چهارشنبه 18 فروردین ماه با حضور رؤسای دانشگاه‌ های علوم پزشکی مستقر در تهران و مسئولان نظامی و انتظامی و نمایندگان دستگاه ‌های نظارتی و بهداشتی تهران برگزار شد، ضرورت اجرای قوانین بازدارنده و جدی‌ تر برای مهار کرونا را مورد تأکید قرار داد و  شرایط و وضعیت کرونایی تهران را تشریح کرد.

 

فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلان‌ شهر تهران با ابراز این‌ که “علی ‌رغم تأکیدات مبنی بر ممانعت از سفرهای نوروزی و بین‌ شهری، همچنان شاهد ترددهای گسترده در ایام تعطیلات بودیم”، افزود:

نتیجه تراکم و تردد در هفته‌ های واپسین اسفند و تعطیلات نوروزی، قرمز شدن شرایط کرونایی تمام مراکز کشور به ‌لحاظ رنگ‌ بندی کرونایی است.

زالی شرایط استان تهران را به‌ لحاظ چرخش ویروس پیچیده و نامطلوب توصیف و بیان کرد: امروز تهران در شرایط کاملاً قرمز کرونایی به ‌سر می ‌برد.

فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلان ‌شهر تهران ادامه داد: به‌ جز قرچک، شهر قدس و ملارد بقیه شهرها و مراکز استان و شهر تهران به رنگ قرمز کرونایی درآمده است.

وی با بیان این که تعداد کلی شهرهای آبی، زرد و نارنجی کشور به کم ‌تر از 12 شهر کاهش یافته است تأکید کرد: تابلوی استانی، شهری، ‌عمومی و کشوری بسیار نگران ‌کننده است.

فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلان ‌شهر تهران اضافه کرد: 105 بیمارستان تخصیص ‌یافته به درمان بیماران کرونایی به 4812 بیمار بستری خدمات ارائه می‌ دهند و این درحالی است که از سه‌ شنبه موارد بستری به‌ شکل قابل ‌توجهی رو به افزایش است.

زالی با اشاره به بستری 25 درصد از بیماران کرونایی در ‌بخش مراقبت ‌های ویژه، افزود: فاصله قابل توجه بین بستری ‌شدگان جدید کرونایی در مقایسه با ترخیص ‌شدگان، نشان از تراز و بالانس منفی کرونا دارد.

فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلان ‌شهر تهران گفت: 300 بیمار جدید مبتلا به کووید19 در انتظار بستری، در بخش اورژانس بیمارستان ‌ها هستند!

زالی گستردگی و باز توزیع پراکنده کرونا در سطح استان تهران را نگران‌ کننده توصیف و تصریح کرد: هیچ نقطه ‌ای از مناطق 22‌ گانه تهران وضعیت مطلوب ‌تری در مقایسه با سایر نقاط کلان‌ شهر پایتخت ندارد.

وی با تأکید بر اینکه تهران از نظر تعداد مبتلایان به کرونا و متوفیان شرایط یکسان‌ و همگنی دارد، اظهار کرد: بدون تردید ویروسی که امروز با آن‌ مواجه هستیم ویروسی جهش ‌یافته است که مبدأ آن، ویروس کلاسیک ووهان نیست.

فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلان ‌شهر تهران گفت: چرخش ویروس جهش ‌یافته انگلیسی تابلوی عمومی کشور است.

زالی بالارفتن خوشه ‌های خانوادگی بیماری کرونا در تهران را پر اهمیت دانست و ابتلای عمومی اعضای خانواده به ویروس جهش ‌یافته انگلیسی را نشان از سرعت و چرخش بالای ویروس ذکر کرد.

به ‌گفته وی، افزایش میزان بستری ‌شدگان کرونایی امروز نتیجه ازدحام‌ و ترددهای متراکم آخر سال است بنابراین نتیجه سفرهای نوروزی در هفته آینده بیش از پیش بروز خواهد کرد.

زالی هفته آینده را هفته ‌ای سخت و طاقت ‌فرسا برای تهران پیش ‌بینی و خاطر نشان ‌کرد: آثار اصلی کرونا و نادیده گرفتن توصیه ‌های پیشگیرانه در هفته ‌های آینده مشخص خواهد شد.

وی در ادامه ضمن یادآوری شرایط پیچیده و دشوار تهران، خواستار اعمال محدودیت ‌های بیشتر در تهران‌ با هدف کاهش چرخش ویروس کرونا شد.

وی با تأکید بر لزوم اعمال محدودیت ‌های جدید، حضور حداقل کارکنان ‌بخش دولتی و خصوصی، تعطیلی جشنواره ‌ها، نمایشگاه ‌ها و مراسم مذهبی و آیینی بیان داشت: باید محدودیت‌ های کرونایی خصوصاً در شهرهای قرمز به‌ صورت کامل و با کفایت لازم اعمال شود.

زالی ادامه داد: تنها راه برون ‌رفت از شرایط پیچیده و دشوار کرونایی تعطیلی کامل شهر تهران است و اعمال محدودیت ‌های بیشتر و استمرار این محدودیت‌ ها تا رسیدن به حد استاندارد ضروری است.

فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلان ‌شهر تهران با بیان این که جان شمار زیادی از مردم در معرض خطر ابتلا به کروناست، از شرایط شیوع گسترده کووید19 در کشور و تهران ابراز نگرانی کرد و اعمال تصمیمات سریع و بی‌ کم ‌و کاست را مورد تأکید قرار داد.

وی با اظهار اینکه تعطیلی کامل تهران با هدف کاهش زنجیره شیوع کرونا مطالبه جدی کادر بهداشت، درمان و مردم است، تسریع روند واکسیناسیون را راهکار مناسبی برای پیشگیری از شکل ‌گیری سویه ‌های جدید ویروس دانست.

زالی با اعلام اینکه بیمارستان‌ های خدمت ‌دهنده به بیماران کرونایی درحال آماده ‌باش کامل به ‌سر می‌ برند، باز توزیع منطقی بیماران مبتلا به کووید19 در بیمارستان ‌های سطح شهر را برای ارائه خدمات مطلوب ‌تر به مردم و کاهش فرسودگی کادر درمان در دستور کار قرار داد.

استفاده از درمان‌ های سرپایی، داروهای خوراکی و تزریقی خصوصاً در مراحل اولیه ابتلا به کرونا، متوقف کردن کلیه اعمال نیمه‌ ضروری و غیر ضروری حداقل به‌ مدت 14 روز با نظر رییس و پزشک بیمارستان، پلاسما درمانی و اختصاص بالاترین سطح پوشش سبد خدمات بیمه ‌ای از دیگر مواردی بود که فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلان ‌شهر تهران به آن اشاره کرد.

وی در ادامه با یادآوری این مهم که استان تهران به نقطه پرخطر کرونا نزدیک شده است، بر لزوم تعامل و همکاری کلیه نهادهای نظامی، انتظامی، ارگان ‌ها و واحدهای بهداشتی و درمانی با هدف ریشه ‌کنی کرونا تأکید و تصریح کرد: باید مراکز امداد هدایت سه‌ گانه بیمار در تهران با هدف باز توزیع مناسب مبتلایان به کرونا‌ متمرکز شود.

وی در‌ بخش دیگری از این جلسه با ابراز اینکه تجربیات مقابله با کرونا بیانگر این مهم است که تعطیلی کامل شهر به ‌معنای واقعی می ‌تواند با میزان قابل توجهی بار بیماری را بکاهد خاطرنشان کرد: هدف کاهش فعالیت مشاغل غیر ضروری خلوت ‌تر شدن شهر و اجرای بی ‌کم ‌و کاست طرح‌ های بهداشتی مؤثری چون طرح شهید سلیمانی است.

زالی ایجاد محدودیت‌ های بیشتر و تعطیلی کامل تهران را نظری کاملاً فنی، علمی و کارشناسی دانست و اظهار کرد: امیدواریم با اعمال محدودیت‌ ها و کاهش تردد در هفته‌ های پیشِ ‌رو با کاهش بار بیماری رو به‌ رو شویم.

فرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلان ‌شهر تهران با اشاره به دستاوردهای ارزنده طرح شهید سلیمانی، استمرار و اجرای این طرح را با هدف ریشه‌ کنی کرونا در گام چهارم مقابله با کرونا ضروری دانست.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، در اولین جلسه فرماندهی عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلان ‌شهر تهران در سال 1400 که 18 فروردین ماه با حضور جمعی از مدیران و مسئولان دانشگاهی، نظامی، انتظامی، اجرایی و شهرداری برگزار شد، زالی از تلاش ‌های 14ماهه اعضای این ستاد قدردانی کرد.

در این جلسه نمایندگان و اعضای ستاد فرماندهی عملیات مدیریت بیماری کرونا در کلان ‌شهر تهران مواردی نظیر افزایش همکاری ‌های بین ‌بخشی، پرهیز از موازی‌ کاری، اجرای آخرین روش ‌های بیماریابی سریع، افزایش محدودیت ‌های تردد، پیش ‌بینی و برنامه‌ ریزی برای مقابله با بحران‌ های احتمالی کرونایی و تلاش برای ارتقای سطح سواد سلامت در جامعه مطرح شد و مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

جایگاه اختصاصی تبلیغات شما در ملاردی ها
منبع خبر
خبرگزاری تسنیم

ملاردی ها

شهروند ملارد، فعال اجتماعی و انعکاس دهنده اخبار و وقایع شهرستان ملارد و تحلیلگر و معامله گر بازارهای مالی، طراح حرفه ای وب سایت ... برای مشاهده بیشتر تصاویر و رزومه من می توانید بر روی شکل Home (خانه) کلیک نمائید و وارد وب سایت شخصی من شوید. نظرات شما باعث دلگرمی خواهد بود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا