بهداشت و درمان ملاردبیمارستان ملاردکرونا در ملارد

راه‌اندازی تورهای بیماریابی کرونا در معابر شلوغ و پر جمعیت تهران

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: تورهای بیماریابی کرونا را باید در معابر شلوغ و پرجمعیت تهران داشته باشیم تا بیماران و افراد در تماس با آنها که مشکوک هستند را با سرعت بالاتر شناسایی کنیم.

به گزارش ایرنا به نقل از وزارت بهداشت، سعید نمکی روز چهارشنبه در نشست با روسا و معاونان بهداشت دانشگاه‌ های علوم پزشکی تهران، شهید بهشتی و ایران افزود: رفتارهای اجتماعی در کلانشهرها با شهرهای کوچک ‌تر متفاوت است و تهران پذیرای مراجعات بیماران از سراسر کشور در بیمارستان امام خمینی (ره) و دیگر مراکز است. از روز اول که در وزارت بهداشت مسئولیت گرفتم، اعتقاد داشتم که کلانشهرها و به ویژه تهران را باید با یک شیوه به خصوص اداره کرد.

 

وی ادامه داد: همان ‌گونه که سیستان و بلوچستان، جنوب کرمان و خراسان جنوبی را نمی‌شود با حد نصاب جمعیتیِ مازندران و البرز اداره کرد. اگر بخواهیم به ازای هر دو هزار نفر در مناطقی مانند سیستان و بلوچستان که پراکندگی جمعیت دارند، یک خانه بهداشت راه اندازی کنیم، هرگز همه جمعیت آن منطقه تحت پوشش حداقل خدمات قرار نمی گیرند و باید برای آن مناطق اشانتیونی از خدمت تعریف کنیم.

نمی‌ توان تهران را با ساز و کار معمول اداره کرد

وزیر بهداشت بیان کرد: در تهران شهرک‌ هایی مانند اکباتان، شهید محلاتی یا شهرک غرب به اندازه چندین شهرستان جمعیت دارند. بنابراین تهران را نمی توان با ساز و کارهای معمول اداره کرد. اگر خدای ناکرده آتش به دامن تهران افتاد، خاموش کردن آن کار بسیار سختی است.

نمکی افزود: در اطراف تهران به فراخور توسعه خدمات و زیرساخت ‌های حوزه سلامت، شاهد توسعه نبوده‌ایم. در اسلامشهر، شهر قدس، ملارد و شهریار با جمعیت چند میلیون نفری، هیچ تخت بیمارستانی وجود نداشت که در حال ساخت و در پایان مراحل تکمیل و راه اندازی است.

بیمارستان‌ های پایتخت نقش مهمی در آموزش دارند

وی ضمن تقدیر از مدیریت درمان کرونا در تهران بیان کرد: بیمارستان‌ های بزرگ پایتخت نقش مهمی در آموزش سایر بیمارستان‌ های کشور داشتند و این اقدامات کاملا ستودنی است، اما در بخش پیشگیری و بهداشت در تهران هنوز مشکلاتی داریم که باید حل شود.

قدرت سرایت و مرگ زایی کرونا بالاتر رفته است

وزیر بهداشت افزود: وقتی ویروس جهش یافته کرونا گزارش شد، مطمئن بودم که هم قدرت سرایت و هم قدرت مرگ زایی این ویروس بالاتر رفته است. با توجه به گستردگی اقلیم و تنوع ژنتیکی در ایران، نباید منتظر ورود ویروس جهش یافته جدید از خارج از کشور باشیم، بلکه ممکن است در کشور شاهد جهش ویروس باشیم که در این زمینه مراقبت و پیگیری مستمر ویروس، ضروری است.

ممکن است شعله‌ های بیماری در تهران روشن شده باشد

نمکی اظهار کرد: همین الان با توجه به رفت و آمد مردم، استفاده از وسایل نقلیه عمومی در تهران و حضور در مراکز خرید، ممکن است شعله‌ های بیماری در تهران روشن شده باشد که باید با آن مقابله کنیم. یکی از مهمترین اقدامات ما در این شرایط، افزایش تست به ویژه تست سریع است و بخش خصوصی در تهران نیز در این زمینه می تواند به ما کمک کند، اما به شرطی که تست سریع به طور صحیح نمونه گیری شود و بعد در سیستم ثبت و گزارش شود.

وی ادامه داد: همچنین در استان تهران باید کارخانجات پرجمعیت، زندان‌ ها و سایر مراکز پر جمعیت به صورت دوره‌ ای تست سریع را انجام دهند.

پروتکل‌ های بهداشتی در برخی پروازها اجرا نمی‌ شود

وزیر بهداشت گفت: پایانه‌ های مسافربری و فرودگاه در تهران یکی از مهمترین محل‌ ها برای جهش ویروس هستند. در برخی از پروازها، پروتکل‌ های بهداشتی کامل اجرا نمی‌ شود، بنابراین نظارت بر فرودگاه و پایانه های مسافربری حتما باید تقویت و تشدید شود.

جایگاه اختصاصی تبلیغات شما در ملاردی ها

ملاردی ها

شهروند ملارد، فعال اجتماعی و انعکاس دهنده اخبار و وقایع شهرستان ملارد و تحلیلگر و معامله گر بازارهای مالی، طراح حرفه ای وب سایت ... برای مشاهده بیشتر تصاویر و رزومه من می توانید بر روی شکل Home (خانه) کلیک نمائید و وارد وب سایت شخصی من شوید. نظرات شما باعث دلگرمی خواهد بود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا