بیمارستان ملاردکرونا در ملارد

رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایران از امیدواری خود جهت افتتاح بیمارستان ملارد خبر داد

همچنین به تشریح برنامه های هفته سلامت در پاندمی کرونا پرداخت و گفت: جهش های جدید ویروس با گردش بیماری افزایش می یابد.

جلیل کوهپایه زاده، روز شنبه ۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۰، در نشست خبری به تشریح برنامه‌ های هفته سلامت پرداخت و در ادامه گزارشی از وضعیت بیماران کرونایی بستری در بیمارستان‌ های تابعه دانشگاه علوم پزشکی ایران ارائه داد.

وی با اشاره به تلاش‌ هایی که در نظام سلامت کشور صورت می‌ گیرد، گفت: در سال ۱۴۰۰ هم کماکان با پاندمی کووید ۱۹ دست به گریبان هستیم و هر روز جهش جدیدی را شاهد هستیم. قطعاً وقتی گردش ویروس بیشتر می‌ شود، جهش‌ های جدیدی نیز رخ می‌ دهد.

کوهپایه زاده با عنوان این مطلب که راه گریزی از کرونا نیست، افزود: در حال حاضر با رعایت پروتکل‌ ها و واکسیناسیون می‌ توان با این بیماری مقابله کرد.

وی ادامه داد: آنچه مهم است، مدافعان سلامت در این مسیر دست از تلاش بر نداشته اند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایران افزود: در سال گذشته دانشگاه‌ ها همه انرژی خود را صرف بیماری کرونا کردند و ما هم با بیش از ۵.۴ میلیون نفر جمعیت تحت پوشش، بیشترین بار بیماری را تحمل کرده ایم و شاید در استان تهران، اولین دانشگاه باشیم.

وی گفت: در شرایطی با کرونا برخورد کردیم که با تحریم‌ های دارویی مواجه بودیم.

کوهپایه زاده با اشاره به افتتاح بیمارستان در منطقه شهر قدس با جمعیت ۴۰۰ هزار نفری، افزود: این بیمارستان با ۱۶۰ تخت افتتاح شد و امیدواریم به همین تعداد تخت بیمارستانی نیز در شهر ملارد افتتاح کنیم.

در ادامه بابک عشرتی معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی ایران در ارتباط با واکسن کرونا برای جمعیت تحت پوشش، گفت: بر اساس دستورالعمل وزارت بهداشت، کار واکسیناسیون افراد بالای ۸۰ سال را از سه شنبه گذشته آغاز کرده ایم.

وی افزود: بر اساس ظرفیتی که وجود دارد با سالمندان تماس می‌ گیریم تا برای تزریق واکسن مراجعه کنند.

عشرتی گفت: سالمندان نگران نباشند و لازم نیست حضوری مراجعه کنند. همکاران ما حتماً تماس می‌ گیرند.

جایگاه اختصاصی تبلیغات شما در ملاردی ها
منبع خبر
خبرگزاری مهر

ملاردی ها

شهروند ملارد، فعال اجتماعی و انعکاس دهنده اخبار و وقایع شهرستان ملارد و تحلیلگر و معامله گر بازارهای مالی، طراح حرفه ای وب سایت ... برای مشاهده بیشتر تصاویر و رزومه من می توانید بر روی شکل Home (خانه) کلیک نمائید و وارد وب سایت شخصی من شوید. نظرات شما باعث دلگرمی خواهد بود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا