مترو ملارد

خط 2 قطار شهری کرج به ملارد می رسد

رئیس سازمان قطار شهری شهرداری کرج از پیشرفت ۸۸ درصدی بخشی از قطار خط ۲ قطار شهری کرج خبر داد و گفت: این خط به طول ۱۵ کیلومتر حداکثر تا پایان فروردین ماه به بهره‌برداری می رسد.

علی اصغر صلواتی، رئیس سازمان قطار شهری کرج، امروز در گفت ‌و گو با خبرنگار فارس در کرج، از پیشرفت ۸۸ درصدی بخشی از قطار خط ۲ قطار شهری کرج خبر داد و گفت: این خط به طول ۱۵ کیلومتر حداکثر  تا پایان فروردین ماه به بهره برداری می رسد.

 

رئیس سازمان قطار شهری کرج افزود: این خط در زیر خیابان شهید بهداشتی احداث شده و حدفاصل ۴۵ متری گلشهر تا چهارراه طالقانی به طول ۶ کیلومتر در فروردین ماه با دو ایستگاه راه اندازی خواهد شد و  ایستگاه مابین  دو ایستگاه فوق  با نام ایستگاه رجائی شهر با ۳ ماه تاخیر به بهره برداری خواهد رسید.

وی با بیان اینکه  هدف بعدی اتصال خط متروی شهر کرج به خط فعال تهران کرج در میدان شهید سلطانی است، اظهار کرد: با راه اندازی قطار شهری کرج در ساعت‌ های پیک  مسافر، تعداد زیادی از مسافران را به مرکز شهر و ۴۵ متری گلشهر انتقال دهیم که این امر موجب می ‌شود گره ‌های ترافیکی میدان شهید سلطانی تا حد زیادی کاهش یابد. 

رئیس سازمان قطار شهری کرج ادامه داد: خطی که در حال احداث آن هستیم و تونل فاز یک آن  تکمیل شده است؛ خط ۲ قطار شهری است که از دانشگاه خوارزمی شروع می ‌شود و در زیر خیابان شهید بهشتی تا چهار راه طالقانی ادامه می ‌یابد و با تغییر مسیر غربی شرقی به شمالی جنوبی به میدان شهید سلطانی می‌ رسد و سپس در جاده ملارد  تا شهر ملارد پیش می ‌رود. 

وی افزود: طول خط فوق ۲۷ کیلومتر است که در فاز اول، حد فاصل میدان شهید سلطانی تا دانشگاه خوارزمی تونل آن به طول ۱۵ کیلومتر احداث شده و هم اکنون در حال احداث ایستگاه ‌های این خط  هستیم. 

این مقام مسؤول با بیان اینکه در بازنگری خطوط قطار شهری کرج، نیاز به احداث یک خط دیگر معین شده است، یادآور شد: مقصد خط ۳ قطار شهری کرج تهران خواهد بود که در کاهش مشکلات رفت و آمد به  تهران بسیار موثر خواهد بود.

وی با اشاره به همیاری استاندار البرز و شورای اسلامی شهر کرج و سایر ارکان پروژه در یک تفاهم با پیمانکار، اظهار کرد: در دو سال گذشته این پروژه ۱۳ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است که  نسبت به پیشرفت ۳۰ درصدی در سنوات گذشته، فعالیت قابل قبول پیمانکار را نشان می ‌دهد. 

صلواتی به حمایت دوره پنجم شورای اسلامی شهر کرج از پروژه قطار شهری اشاره کرد و گفت: تاکنون بیش از هزار و ۲۵۰ میلیارد تومان برای متروی کرج تامین اعتبار شده است. ۴۰۰ میلیارد تومان برای سال بعد به حسابمان منتقل خواهد شد و هم اکنون  ۲۰۰ میلیارد در حساب موجود است.

با این وصف تزریق منابع مالی به پروژه قطار شهری کرج، رقمی بیش از ۷۰۰ میلیارد تومان است که بودجه ‌ای مناسب برای اینگونه پروژه‌ ها است.

وی افزایش اعتبار شهر کرج از اوراق مشارکت را ضروری دانست و افزود: امیدواریم با توجه به انتشار اوراق مشارکت در سطح کلان کشور، سهم ۵ الی ۶ درصدی شهر کرج به تناسب جمعیت ۸ درصدی آن در بین کلانشهرها، همچون شیراز، اصفهان و غیره  افزایش پیدا کند.

رئیس سازمان قطار شهری کرج در پایان گفت: پیش بینی می‌ شود پس از بهره برداری از قطار شهری، به جذب نیرو در سطوح مختلف اقدام شود.

جایگاه اختصاصی تبلیغات شما در ملاردی ها

ملاردی ها

شهروند ملارد، فعال اجتماعی و انعکاس دهنده اخبار و وقایع شهرستان ملارد و تحلیلگر و معامله گر بازارهای مالی، طراح حرفه ای وب سایت ... برای مشاهده بیشتر تصاویر و رزومه من می توانید بر روی شکل Home (خانه) کلیک نمائید و وارد وب سایت شخصی من شوید. نظرات شما باعث دلگرمی خواهد بود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا