جاذبه های ملارد

حمام دهک بخش صفادشت شهرستان ملارد

دهك ، روستای كوچكی است در جنوب شرقی دهستان بی بی سكینه از بخش صفادشت و شهرستان ملارد

دهك ، روستای كوچكی است در جنوب شرقی دهستان بی بی سكینه از بخش صفادشت و شهرستان ملارد .

این روستا در حد فاصل منطقه قشلاق زرگران و قلعه كهریز قرار دارد. راه های دسترسی به دهك عبارتند از دو راهی كه از شرق و غرب و از طریق روستاهای مجاور وارد آن می شوند. راه اول از آبادی كهریزك واقع در فاصله حدود ۱۷ كیلومتری غرب میدان بسیج شهریار به سوی جنوب و به طرف قشلاق زرگران امتداد یافته و از آن جا رو به غرب به دهك منتهی می گردد. راه دوم از طریق روستای قلعه كهریز مار ابعد از طی مسافتی یك كیلومتری به سوی شرق به دهك می رساند .

این آبادی از لحاظ طبیعی در یك منطقه كوهپایه ای قرار دارد . در منظر جنوبی دهك ارتفاعات كوچك و بزرگ و در چشم انداز شمالی آن دشتی هموار و حاصلخیز را می بینیم. بارزترین اثر باستانی روستای دهك حمامی است مخروبه در بخش جنوبی و در كنار زمین های بایر و در میان دو ساختمان آجری تازه ساز . ساختمان ضلع شرقی مسكونی و بنای ضلع غربی انباری است. هر دو ساختمان كه حدود ۱۰سال قبل ساخته شده اند به همراه حمام قدیمی دهك در ملك شخصی واقعند. در ضلع شمالی حمام دیوار آجری ناتمامی دیده می شود كه باید آن را عامل محدودیت حریم شمالی و تعرض به آن تلقی كرد. با گذر از این دیوار با بخش های شمالی و غربی حمام مواجه می شویم . ضلع جنوبی رو به زمین بایر وسیعی است.

بر اساس بقایای موجود و بررسی نمای خارجی و جزییات داخلی حمام دهك به برخی ویژگی های ساختمانی این بنا پی می بریم.

جایگاه اختصاصی تبلیغات شما در ملاردی ها

ملاردی ها

شهروند ملارد، فعال اجتماعی و انعکاس دهنده اخبار و وقایع شهرستان ملارد و تحلیلگر و معامله گر بازارهای مالی، طراح حرفه ای وب سایت ... برای مشاهده بیشتر تصاویر و رزومه من می توانید بر روی شکل Home (خانه) کلیک نمائید و وارد وب سایت شخصی من شوید. نظرات شما باعث دلگرمی خواهد بود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا