تعاون کار و رفاه اجتماعی ملارد

ثبت بیش از ۷۱ هزار نفر اشتغال جدید در استان تهران

مدیر کارآفرینی و اشتغال اداره‌ کل تعاون، کار و رفاه‌ اجتماعی استان تهران گفت: براساس تصمیم شورای عالی اشتغال در سال‌جاری باید برای ۹۶ هزار نفر در استان شغل ایجاد شود که از ابتدای امسال تاکنون بیش از ۷۱ هزار نفر اشتغال در سامانه رصد ثبت شده است.

سعید دهقان با بیان اینکه امسال بیشترین تعداد اشتغال ثبت شده در استان تهران مربوط به شهرستان پاکدشت است ، افزود: علی رغم شیوع ویروس بیماری کرونا عملکرد استان در خصوص ثبت اطلاعات شاغلان تقریبا مطلوب است.

وی درباره میزان تعهد و اشتغال ایجاد شده در استان تهران از فروردین تا ۱۵ دی ‌ماه امسال گفت: در پاکدشـت تعداد اشتغال پیشنهادی ٢ هزار۸۳۷، اشتغال ایجاد شده ۳ هزار و ۶۷۶ با درصد تحقق ۱۳۰، تعداد اشتغال پیشنهادی در شهرری ۶ هزار و ۶۸۸، اشتغال ایجاد شده ۷ هزار و ۴۸۹ با درصد تحقق ۱۱۲، تعداد اشتغال پیشنهادی پردیس ۳ هزار و ۷۹۴، اشتغال ایجاد شده ۴ هزار و ۱۳۹ با درصد تحقق ۱۰۹ بوده است.

دهقان در این باره افزود: تعداد اشتغال پیشنهادی در بهارستان ۴ هزار و ۸۷۷، اشتغال ایجاد شده ۵ هزارو ۲۴۱ با درصد تحقق۱۰۷، تعداد اشتغال پیشنهادی قرچک ۳ هزار و ۳۹، اشتغال ایجاد شده ۳ هزار و ۱۵۲ با درصد تحقق ۱۰۴، تعداد اشتغال پیشنهادی رباط کریم ۵ هزار و ۲۳۸، اشتغال ایجاد شده ۵ هزار و ۴۰۰ با درصد تحقق ۱۰۳، ملارد تعداد اشتغال پیشنهادی ۶ هزار و ۸۱، اشتغال ایجاد شده ۶ هزار و ۱۹۸ با درصد تحقق ۱۰۲ اعلام کرد.

مدیر کار آفرینی و اشتغال اداره‌ کل تعاون، کار و رفاه‌ اجتماعی استان تهران، همچنین اشتغال پیشنهادی در شهرستان‌ های شهریار را ۶ هزار و ۹۹۰، اشتغال ایجاد شده ۷ هزار و ۱۸ با درصد تحقق ۱۰۰، اسـلامشـهر ۱۰ هزار و ۸۶، اشتغال ایجاد شده ۹ هزار و ۴۹۸ و درصد تحقق۹۴، تعداد اشتغال پیشنهادی در شـمیرانات ۴ هزار و ۱۲۳، اشتغال ایجاد شده ۳ هزار و ۵۴۵ و درصد تحقق ۸۶، ‌تعداد اشتغال پیشنهادی در شهر قدس ۳ هزار و ۶۵۰، اشتغال ایجاد شده ۳ هزار و ۳۵، درصد تحقق۸۳، عنوان کرد.

دهقان درباره دیگر شهرهای استان و درصد تحقق اشتغال ها گفت: تعداد اشتغال پیشنهادی در دماوند ۳ هزار و ۲۱۲، اشتغال ایجاد شده ۲ هزار و ۶۲۸ و درصد تحقق ۸۲، تعداد اشتغال پیشنهادی در ورامین ۳ هزار و ۸۹۷، اشتغال ایجاد شده ۲ هزار و ۸۷۹ و درصد تحقق ۷۴، تعداد اشتغال پیشنهادی در فیروزکوه ۱ هزار و ۷۹۷، اشتغال ایجاد شده ۱ هزار و ۱۱۹ و درصد تحقق۵۷، تعداد اشتغال پیشنهادی در پیشوا ۳ هزار و ۱۴۰، اشتغال ایجاد شده ۱هزار و ۷۱۰ و درصد تحقق ۵۴، تعداد اشتغال پیشنهادی اشتغال در تهران ۲۶ هزار و ۵۵۱، اشتغال ایجاد شده را ۴ هزار و ۷۶۵ و درصد تحقق را ۱۸ عنوان کرد.

دهقان گفت: از ابتدای سال ‌جاری تا ۱۵ دی از سوی دستگاه‌ های اجرایی استان تهران نظیر اداره ‌کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی تعهد اشتغال ۲۱۵ و اشتغال ایجاد شده سه هزار و ۴۳۴،‌ تعهد اشتغال شهرداری ها ۲۱۶ و اشتغال ایجاد شده یک هزار و ۲۶۷، تعهد اشتغال سایر دستگاه‌ های اجرایی ۹۶۱ و اشتغال ایجاد شده ۲ هزار و ۳۹۴، تعهد اشتغال دانشگاه علوم پزشکی (دولتی و غیر دولتی) بیمارستان‌ ها ۷۲۰، اشتغال ایجاد شده یک هزار و ۷۳۰ بوده است.

مدیر کار آفرینی و اشتغال اداره ‌کل تعاون، کار و رفاه‌ اجتماعی استان تهران درباره تعهدات دستگاه ‌های اجرایی استان افزود: تعهد اشتغال اداره کل آموزش و پرورش هزار و ۳۶ و اشتغال ایجاد شده ۲ هزار و ۱۴۷، تعهد اشتغال اداره کل ورزش و امور جوانان استان‌ ها ۷۲۰ و اشتغال ایجاد شده هزار و ۱۴۰، تعهد اشتغال اداره کل بهزیستی ۱ هزار و ۶۵۶ و اشتغال ایجاد شده ۱ هزارو ۷۵۴، تعهد اشتغال سازمان جهاد کشاورزی استان ۵ هزار و ۷۱۲، اشتغال ایجاد شده ۵ هزار و ۶۱۴ انجام شده است. 

برخی دستگاه ها به تعهد خود عمل نکردند

دهقان، تعهد اشتغال اداره‌ های کل در استان تهران را به ترتیب آموزش فنی و حرفه ای را ۴ هزار و ۷۲۱، اشتغال ایجاد شده ۳ هزار و ۸۶۷، تعهد اشتغال سازمان صنعت،‌معدن و تجارت و اتاق اصناف ۵۱ هزار و ۶۳۱، اشتغال ایجاد شده ۴۱ هزار و ۹۵۴،تعهد اشتغال کمیته امداد ۳ هزار و ۶۰۰ و اشتغال ایجاد شده ۲ هزارو ۴۵۷، تعهد اشتغال میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ۳ هزار و ۸۲۱ و اشتغال ایجاد شده ۱ هزار و ۸۵۰، تعهد اشتغال بنیاد شهید و امور ایثارگران ۳ هزار و ۶۰۰ و اشتغال ایجاد شده ۱ هزار و ۳۴۸، تعهد اشتغال فرهنگ و ارشاد اسلامی ۱هزار و ۴۴۰ و اشتغال ایجاد شده ۴۳۵ اعلام کرد.

وی با بیان اینکه تعهد اشتغال اداره کل حمل و نقل و پایانه ها ۳۶ نفر بوده و تنها یک شغل از سوی این نهاد ایجاد شده است، بیان کرد: همچنین تعهد اشتغال سازمان فناوری اطلاعات ایران ۱۴ هزار و ۴۰۰ و سازمان بسیج سازندگی ۱هزار و ۵۱۵ بوده که عملکرد  این دو دستگاه اجرایی صفر است و مسئولان آنها از ابتدای سال تاکنون به تعهد خود عمل نکرده اند.

مدیر کار آفرینی و اشتغال اداره‌ کل تعاون، کار و رفاه ‌اجتماعی استان تهران، تصریح کرد: با توجه به اهمیت موضوع و مصوبات ستاد اقتصاد مقاومتی و کار گروه اشتغال و سرمایه ‌گذاری استان مبنی بر تجمیع آمار و اطلاعات به کار گمارده شدگان استان، تمامی مسئولان دستگاه ‌های اجرایی ملزم هستند اطلاعات شاغلان را در سامانه رصد اشتغال به آدرس  www.rasad.eshteghal.ir   که یک سامانه ملی است، وارد کنند.

جایگاه اختصاصی تبلیغات شما در ملاردی ها

ملاردی ها

شهروند ملارد، فعال اجتماعی و انعکاس دهنده اخبار و وقایع شهرستان ملارد و تحلیلگر و معامله گر بازارهای مالی، طراح حرفه ای وب سایت ... برای مشاهده بیشتر تصاویر و رزومه من می توانید بر روی شکل Home (خانه) کلیک نمائید و وارد وب سایت شخصی من شوید. نظرات شما باعث دلگرمی خواهد بود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا