صنعت معدن تجارت ملارد

توقیف بیش از ۱۵ هزار لیتر داروی گیاهی بدون مجوز

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت ملارد از شناسایی یک کارگاه غیرمجاز خبر داد و گفت: از این کارگاه ۵ هزار داروی غیربهداشتی و ۱۵ هزار لیتر داروی گیاهی فاقد مجوز توقیف شد.

فردین حسن ‌خانی رئیس اداره صنعت‌، معدن و تجارت شهرستان ملارد روز شنبه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: یک واحد کارگاهی که اقدام به تولید انواع فرآورده‌‌های گیاهی دارویی در یکی از باغات متروکه شهرستان ملارد کرده بود، توسط مأموران اداره صمت و شبکه بهداشت و درمان شهرستان ملارد شناسایی و تعطیل شد.

وی گفت: این کارگاه غیرمجاز دارو‌های گیاهی تقویتی برای درمان کرونا در شرایط غیر بهداشتی به ‌صورت انبوه تولید می ‌کرد که فاقد مجوز قانونی بودند و از مواد اولیه غیرمجاز استفاده می ‌شد.

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت ملارد با اشاره به اینکه به علت عدم رعایت مسائل بهداشتی هیچ‌ کدام از این دارو‌ها قابلیت مصرف ندارد، افرود: این واحد هیچ مجوز بسته ‌بندی، تولید و عرضه نداشته و در بازرسی اولیه بیش از ۵ هزار داروی گیاهی آماده عرضه به بازار شناسایی شد.

حسن ‌خانی با بیان‌ اینکه مقدار بیش از ۱۵ هزار لیتر داروی گیاهی که در حال تهیه بود و قرار بود بسته ‌بندی شود، توقیف شد، در ادامه تصریح کرد: چاپخانه‌ داران پیش از اقدام به چاپ برچسب‌ های فرآورده ‌های غذایی‌ و بهداشتی مجوزهای تولید و بهره‌ برداری را حتماً از تولید کننده دریافت کنند.

جایگاه اختصاصی تبلیغات شما در ملاردی ها
منبع خبر
خبرگزاری فارس

ملاردی ها

شهروند ملارد، فعال اجتماعی و انعکاس دهنده اخبار و وقایع شهرستان ملارد و تحلیلگر و معامله گر بازارهای مالی، طراح حرفه ای وب سایت ... برای مشاهده بیشتر تصاویر و رزومه من می توانید بر روی شکل Home (خانه) کلیک نمائید و وارد وب سایت شخصی من شوید. نظرات شما باعث دلگرمی خواهد بود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا