محیط زیست ملارد

تردد خودرو و صنایع عامل اصلی آلودگی هوای ملارد است

رئیس اداره محیط زیست ملارد گفت: تردد خودرو و صنایع عامل اصلی آلودگی هوای ملارد است.

مهناز مدیران با اشاره به اینکه ۶۰ درصد مقدار آلودگی هوا ملارد مربوط به تردد خودروها است، اظهار داشت: متأسفانه طرح خارج کردن خودروهای فرسوده از چرخه با موفقیت پیش نرفته و از آنجایی که استان تهران، البرز و مرکزی سه مرز شهرستان ملارد است باعث تردد خودرو به ویژه خودروهای سنگین و باری در این منطقه شده و فرآیند آلودگی هوا را افزایش می‌دهند که در این راستا باید با سختگیری و جدیت معاینات فنی خودرو بخش مهمی از آلودگی‌ ها را کم کنیم.

وی به تعداد زیادی مراکز صنعتی که منجر به آلودگی هوا می‌شوند نیز پرداخت و گفت: صنایع و مراکز تولیدی نیز در آلودگی هوا سهم دارند که تا پایان سال ۳۷۲ مورد رفع آلودگی هوا شامل (کارگاه‌ های تولید زغال، ریخته گری و …) ساماندهی شده اند.

رئیس اداره محیط زیست ملارد به یکی از کانون‌ های اصلی آلودگی در شهرستان ملارد اشاره کرد و افزود: مرکز دفن زباله و پسماند اختر آباد یکی از کانون‌ های مهم در آلودگی هوای این شهرستان محسوب می‌شود و این موضوع را با چندین تذکر به مدیریت پی گیر بوده ایم.

وی تصریح کرد: وجود پسماندهای قدیمی در این مرکز باعث تولید گاز متان و بروز آتش سوزی و آلودگی هوا می‌شوند و برای رفع بخشی از مشکلات مدیریت مجموعه را موظف کردیم که محیطی را با لوله گذاری و سلول بندی کنند تا با انتقال پسماند به این محیط از ایجاد خطرات جدی جلوگیری شود.

مدیران ادامه داد: شیرابه‌ های مرکز دفن زباله اختر آباد باید به صورت جدی کنترل شود تا خطرات ناشی از شیرابه‌ها کنترل و به حداقل برسد.

وی یاد آور شد: احداث مرکز دفن زباله سوز در این مجموعه می‌تواند مؤثر در کاهش آلودگی باشد که دراین رابطه نیز با یک شرکت دانش بنیان مذاکره نموده ایم.

مدیران افزود: عدم تعیین محدوده دفن و انبار نیز بخشی از مشکلات است و از آنجایی که این منطقه در مسیر باد قرار دارد باعث انتشار آلودگی در فضای بیشتر می‌شود.

جایگاه اختصاصی تبلیغات شما در ملاردی ها
منبع خبر
خبرگزاری مهر

ملاردی ها

شهروند ملارد، فعال اجتماعی و انعکاس دهنده اخبار و وقایع شهرستان ملارد و تحلیلگر و معامله گر بازارهای مالی، طراح حرفه ای وب سایت ... برای مشاهده بیشتر تصاویر و رزومه من می توانید بر روی شکل Home (خانه) کلیک نمائید و وارد وب سایت شخصی من شوید. نظرات شما باعث دلگرمی خواهد بود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا