حوادث ملاردانتظامی

باند سرقت طلافروشی سرآسیاب دستگیر شد

انهدام باند سارقان مسلح سرقت‌ های سریالی طلا فروشی

علیرضا لطفی رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ در این باره اظهار کرد: بیست و هشتم مرداد ماه سال گذشته چهار نفر مرد مسلح در حالی دو نفر از آن‌ ها دو قبضه اسلحه کلاشینکف و یکی از آن‌ ها تبر به دست داشت با خودروی پژو ۴۰۵ نقره‌ ای مقابل طلا فروشی در بلوار اصلی باقرشهر توقف کردند.

وی ادامه داد: سارقان در حالی که چهره خود را پوشانده بودند با اسلحه و تبر از خودرو پیاده شده و به سمت طلا فروشی رفتند، اما سرقت آن‌ ها موفق نبود.

 

وی اظهار کرد: پس از اقدام این سارقان به انجام سرقت، کارآگاهان اداره یکم پلیس آگاهی تهران بزرگ بلافاصله وارد عمل شده و تحقیقات برای شناسایی و سارقان مسلح را آغاز کردند.

رییس پلیس آگاهی تهران ادامه داد: با بررسی پرونده سرقت‌ های مسلحانه‌ ای که پیش از آن انجام شده بود کارآگاهان با مواردی از سرقت‌ های مشابه مواجه شدند که عاملان آن دستگیر نشده بودند.

وی درباره این سرقت‌ ها گفت: ۲۴ خرداد سال گذشته نیز از یک طلا فروشی در منطقه ملارد سرقت انجام شده بود، حدود یک ماه بعد، ۱۷ تیر همان سال نیز یک طلا فروشی دیگر در بهارستان و در نهایت سومین سرقت ۱۶ مرداد سال ۹۹ در اسلامشهر رخ داده بود و این بار نیز طلا فروشی مورد سرقت مسلحانه مردان نقاب دار قرار گرفته بود. طبق اطلاعات بدست آمده سارقان در این سه سرقت حدود ۲۰ کیلو طلا که تقریبا ۲۰ میلیارد تومان ارزش داشت را به سرقت برده بودند.

سردار لطفی اظهار کرد: کارآگاهان اداره یکم پلیس آگاهی ردپای سارقی سابقه دار را بدست آوردند که در سال ۹۵ به اتهام سرقت مسلحانه صرافی در خیابان فردوسی توسط کارآگاهان اداره یکم پلیس آگاهی پایتخت بازداشت شده بود.
وی ادامه داد: در اطلاعات به دست آمد مشخص شد، وی پس از آزادی از زندان باندی را تشکیل داده و سرقت‌ های سریالی از طلافروشی‌ ها را رقم زده بود. همچنین مشخص شد اعضای این باند قصد سرقت مسلحانه از طلافروشی دیگری در شهرستان‌ های قم یا تفرش را دارند.

رئیس پلیس آگاهی تهران اظهار کرد: کارآگاهان پس از هماهنگی‌ های قضائی راهی شهرستان قم شدند و در عملیاتی ضربتی یکی از متهمان این پرونده را بازداشت کردند که در بازرسی از مخفیگاه وی دو قبضه سلاح گرم به همراه ۱۰ تیغه خشاب و ۵۰۰ تیر فشنگ جنگی کشف شد و همچنین دو خودروی پژو ۲۰۷ و پژو ۴۰۵ متعلق به سارقان که پلاک جعلی روی آن‌ها نصب شده بود توقیف شد.

وی با بیان اینکه متهم به سرقت از طلافروشی در شهرستان تفرش اعتراف کرد افزود: با تلاش کارآگاهان اداره یکم این پلیس هویت سایر اعضای این باند نیز شناسایی شد.
لطفی گفت: در بررسی‌های انجام شده مشخص شد، مردان مسلح پس از اطلاع یافتن از شناسایی شدنشان توسط پلیس، راهی کوهستان‌های استان‌های غربی کشور شده و زندگی مخفیانه‌ای را آغاز کرده اند، اما ۲ تن از اعضای این باند، به خاطر درگیری مسلحانه در ۲ پرونده جداگانه بازداشت و در زندان یکی از شهرستان‌های غربی کشور به سر می‌برند.
رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ در پایان با بیان اینکه نهایتا ۴ عضو از اعضای این باند دستگیر شده و به ۳ سرقت مسلحانه از طلافروشی‌های غرب استان تهران و سرقت ناموفق طلافروشی باقرشهر تهران اعتراف کردند، افزود: تحقیقات برای دستگیری سایر اعضای این باند، کشف جزئیات پرونده و همچنین اموال مسروقه از سوی کارآگاهان اداره یکم پلیس آگاهی پایتخت ادامه دارد.

جایگاه اختصاصی تبلیغات شما در ملاردی ها
منبع خبر
پارسینه

ملاردی ها

شهروند ملارد، فعال اجتماعی و انعکاس دهنده اخبار و وقایع شهرستان ملارد و تحلیلگر و معامله گر بازارهای مالی، طراح حرفه ای وب سایت ... برای مشاهده بیشتر تصاویر و رزومه من می توانید بر روی شکل Home (خانه) کلیک نمائید و وارد وب سایت شخصی من شوید. نظرات شما باعث دلگرمی خواهد بود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا