راهداری و حمل و نقل جاده ای ملارد

بارش برف و کولاک در جاده های برونشهری تهران/ مردم سفر نروند 

معاون اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان تهران گفت: مسافران از سفر به نواحی شمالی خودداری کنند چرا که در جاده‌های کوهستانی با برف و کولاک مواجه می‌شوند.

عادل مصدقی روز پنجشنبه افزود: شب گذشته با بارش برف سبک در آزاد راه تهران – شمال و محور هراز مواجه شدیم، سامانه ها تا بامداد قطع شده بود اما از صبح امروز سامانه دوباره فعال شده است. 

وی ادامه داد: بارش ها در غرب به صورت باران و در ارتفاعات امامزاده داود، حوزه  شمیرانات در منطقه فشم، لوسانات بزرگ و کوچک، راحت آباد، راههای روستایی گرمابدر، راهت آباد عمامه، جاده اصلی تهران- دماوند، فیروزکوه به سمت سمنان، فیروزکوه به سمت گردنه گدوک به صورت برف است و تا قبل از ظهر فردا ادامه دارد.

مصدقی یادآور شد: براساس گزارش سازمان هواشناسی اکنون در آزادراه تهران – پردیس، محور تهران -جاجرود، محور هراز، محور دماوند و محور فیروزکوه بارش ها به صورت برف است. 

وی خاطرنشان کرد: در محور ملارد ، آزاد راه تهران – کرج نیز باران می بارد. 

معاون اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان تهران گفت: جاده ها بسیار لغزنده و همراه با بارش برف، مه و سرما است و به مردم توصیه می شود طی ٢٤ ساعت آینده به ارتفاعات کوهستانی سفر نکنند و در صورت سفر ضروری، با رعایت سرعت مطمئن، داشتن صبر و حوصله، به همراه داشتن تجهیزات زمستانی به ویژه زنجیر چرخ، وسایل گرمایشی و اطمینان از سلامت خودرو خود سفری ایمن و با آرامش داشته باشند.

مصدقی توضیح داد: در این سامانه بارشی با بکارگیری بیش از ۴۰۰ نفر از نیروهای مجرب راهداری اعم از نیروهای عملیاتی در صف و ستاد قرارگاه مرکزی راهداری زمستانی و همچنین آماده کردن ۲۸ باب راهدارخانه ها در محورهای مواصلاتی استان جهت استقرار اکیپ های راهداری و اسکان اضطراری افراد در راه مانده و بکارگیری بیش از ۲۰۰ دستگاه انواع ماشین آلات راهداری تدابیر و تمهیدات لازم را پیش‌بینی کرده است.

وی ادامه داد: ۵۰ درصد ماشین آلات راهداری، ماشین های خاص اعم از خودروهای مکانیزه برف روبی، شن و نمک پاش و برفخور بوده و در طول بیش از هزار و ۲۸۰ کیلومتر از محورها و گردنه های برف گیر عملیات راهداری زمستانی در دست اجراست.

مصدقی خاطرنشان کرد: همه عوامل راهداری استان همچنان در آماده باش کامل هستند و به صورت لحظه ای نسبت به رصد و مراقبت مستمر از شرایط جوی و ترافیکی محورهای مواصلاتی استان اقدام می کنند که به نوعی این رصدها از طریق دریافت گزارش های ارسالی توسط گشت های راهداری، مشاهده تصاویر زنده از طریق دوربین های نظارت تصویری و همچنین سامانه های تردد شمار هوشمند بر سطح راه ها است. 

وی گفت: تلفن گویای ۱۴۱ و تلفن ثابت ۷۷۹۰۹۰۸۰ مرکز مدیریت راهها استان تهران به صورت شبانه روزی آماده اطلاع رسانی از آخرین وضعیت شرایط ترافیکی و جوی جاده های استان به هموطنان است.

جایگاه اختصاصی تبلیغات شما در ملاردی ها
منبع خبر
ایرنا

ملاردی ها

شهروند ملارد، فعال اجتماعی و انعکاس دهنده اخبار و وقایع شهرستان ملارد و تحلیلگر و معامله گر بازارهای مالی، طراح حرفه ای وب سایت ... برای مشاهده بیشتر تصاویر و رزومه من می توانید بر روی شکل Home (خانه) کلیک نمائید و وارد وب سایت شخصی من شوید. نظرات شما باعث دلگرمی خواهد بود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا