تعاون کار و رفاه اجتماعی ملارد

ارتباط ویدیو کنفرانس وزیر کار با نماینده روسای ادارات تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان‌ ها

روز شنبه مورخ 1399/12/2 محمد شریعتداری به جهت رعایت شیوه ‌نامه ‌های بهداشتی با استفاده از بستر مجازی با نمایندگانی از هر استان که حامل نقطه نظرات تمامی کارکنان ادارات استانی خود بودند، گفتگو کرد.

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران، محمد شریعتمداری هدف از برگزاری این جلسه را افزایش روحیه تلاش و مجاهده در ماه پایانی سالجاری و ادامه مسیر دولت تدبیر و امید دانست و گفت: خدمات دولت هیچگونه افولی نخواهد داشت تا دولت بعدی نیز بتواند به سرعت به این مسیر ادامه دهد.

وی اضافه کرد: رسیدن به شفافیت تنها یک شعار نیست و در سامانه های متعددی که بازتاب اطلاعات سازمان هستند  اطلاعات جمع ‌آوری شده و در حال عمومی ‌سازی برای آحاد جامعه میباشد و این اطلاعات شامل همه سامانه ها که شامل ۴۰ سامانه کلان میباشند خواهد شد. برون سپاری و واگذاری قسمتی از بخش مهارت آموزی در دستور کار ما قرار دارد تا در آینده شاهد رشد بیشتر این بخش نسبت به گذشته باشیم.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی راه مقابله با فساد را شفافیت دانست و گفت: تنها راه ابلاغ این آمار و ارقام نظام سامانه های الکترونیک نیست بلکه میتوان بصورت شفاهی به جمعی از مردم بیان کرد.


وارد شدن شستا به بورس یکی از گام‌ های شفاف ‌سازی و مبارزه با فساد بود
.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی پیشرفت در حوزه ارتباطات را بسیار مهم ‌تر از حوزه اطلاعات دانست و گفت: اگر ارتباط با جراید، صدا و سیما و فضای مجازی نباشد تنها تعداد محدودی از عملکرد و اقدامات ما خبردار خواهند شد.

محمد شریعتمداری افزود: یکی از مهم‌ترین کارهای خو در این دولت را تعیین حداقل حقوق متناسب با نرخ تورم دانست و افزود: پس از ۱۴
سال در تأمین اجتماعی همسان‌ سازی حقوق و دستمزد اجرا شد. همچنین افزایش
۱۲ برابری کمک ‌های قرض ‌الحسنه به بازنشستگان یکی از اقدامات با اهمیت در جهت رفاه حال بازنشستگان بود.

در این نشست که با استفاده از بستر مجازی و بصورت ویدئو کنفرانس در حال برگزاری بود، رضا میرانی سرپرست اداره جنوب غرب استان تهران و فریبا حسن‌ نژاد سرپرست اداره شهرستان ملارد به نمایندگی از سایر روسای ادارات ستادی و اجرایی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران حضور داشتند. نظرات خود را با دکتر شریعتمداری مطرح نمودند.

نمایندگان استان تهران با ابراز خوشحالی از حسن انتخاب محمد شریعتمداری در بهره ‌گیری از بانوان توانا همچون پروانه رضایی بختیاری، بیان داشتند: انتخاب شایسته ایشان و تعامل مطلوب وی با همکاران موجب پیشبرد اهداف سازمانی گردید. بنحوی که عملکردهای این اداره کل موفق به کسب عناوین برتر شد.

نمایندگان استان تهران مسائل موجود، همچون فقدان ساختمان مناسب با کاربری اداری در بعضی ادارات اجرایی که مشکلاتی برای مراجعین ایجاد می کند. کمبود نیروی انسانی در بخش ‌های پرمشغله همانند بازرسی کار و روابط کار با توجه به حجم فعالیت استان تهران. لزوم هماهنگی بیشتر با سازمانها، بخصوص با تامین اجتماعی در امر بیمه بیکاری، مشکلات سامانه ها، توجه بیشتر به مشاغل خانگی و… را مطرح نمودند.

آنها همچنین در جهت تسهیل امر رسیدگی به پرونده ‌های مراجعین خواستار ایجاد الزامات برای سازمان تأمین اجتماعی شدند. بطور مثال اجرای برخی از آراء ماده 148 قانون کار که تعهدات بلند مدت برای تأمین اجتماعی ایجاد می ‌کند. در این استان 90 درصد دادخواست ‌های کارگران مربوط به حقوق، دستمزد و بیمه معوقه می باشد و برای حل این مشکل پیشنهاد کردند الزامی قانونی برای ثبت قرارداد توسط کارفرمایان در سامانه ‌های الکترونیک و همچنین پرداخت حقوق و مزایا با ذکر عناوین پرداختی در سیستم بانکی ایجاد شود.

آنان بیان داشتند: در بخش تعاون عدم وجود آیین نامه مشخص برای تاسیس تعاونی های مسکن آزاد، اصلاح آیین نامه مربوط به تشکیل سرمایه اولیه شرکت که باید حداقل 10 درصد سرمایه طرح باشد، همچنین با سیر تحولات و الکترونیکی شدن دولت‌ ها نیاز به اصلاحات قانونی با هدف فعال شدن بیشتر تعاونی ها بیش از پیش حس میشود.

نمایندگان استان تهران با اشاره به تعطیلی اماکن ورزشی کارگران بدلیل شیوع ویروس کرونا و متحمل شدن ضرر و زیان ‌های ناشی از آن، خواستار حمایت ‌های ویژه در راستای حفظ نیروهای شاغل در این مجموعه ها شدند.

جایگاه اختصاصی تبلیغات شما در ملاردی ها
منبع خبر
سایت اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان‌ تهران

ملاردی ها

شهروند ملارد، فعال اجتماعی و انعکاس دهنده اخبار و وقایع شهرستان ملارد و تحلیلگر و معامله گر بازارهای مالی، طراح حرفه ای وب سایت ... برای مشاهده بیشتر تصاویر و رزومه من می توانید بر روی شکل Home (خانه) کلیک نمائید و وارد وب سایت شخصی من شوید. نظرات شما باعث دلگرمی خواهد بود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا