بهداشت و درمان ملارد

ادامه مشکلات «حذف دفترچه‌ های بیمه» در مراجعه به مطب پزشکان و داروخانه‌ ها شهرستان ملارد

رییس هیات مدیره انجمن صنفی کارگران ساختمانی شهرستان ملارد از تداوم مشکلات حذف صدور دفترچه‌ های تامین اجتماعی و سردرگمی کارگران در مراکز درمانی انتقاد کرد.

رحمان تیموری (رییس هیات مدیره انجمن صنفی کارگران ساختمانی شهرستان ملارد) با تبریک هفته کار و کارگر و نیز روز جهانی کارگر درباره مشکلات حذف دفترچه‌ های کاغذی تامین اجتماعی گفت: علی رغم استقبال جامعه کارگری از طرح دفترچه بیمه الکترونیک اما از آنجا که دفترچه‌ های بیمه کاغذی دیگر تمدید نمی‌ شود و از اول اسفند، مراجعه بدون دفترچه بیمه به مراکز درمانی میسر است، متاسفانه بسیاری از بیمه‌ شدگان تامین اجتماعی که غالبا کارگران و بازنشستگان هستند همچنان در ارتباط با نحوه گرفتن داروهای خود و یا مراجعه به مراکز درمان دچار مشکل هستند.

این فعال کارگری با بیان اینکه با توجه به اینکه ازدحام جمعیت مراجعه کننده به شعب تامین اجتماعی، سبب افزایش بخشی از آمار مبتلایان به کرونا بویژه در سطح استان تهران شده است، بنابراین بیمه‌ شدگان ناچارند به مراکز خصوصی طرف قرارداد با تامین اجتماعی مراجعه کنند، افزود: برخی پزشکان و داروخانه‌ ها به بهانه دسترسی نداشتن به سیستم الکترونیکی همه هزینه‌ های درمان و دارو را از بیمه شده به صورت آزاد دریافت کنند.

او ادامه داد: متاسفانه همزمان با شدت گرفتن موج چهارم ویروس کرونا، گزارش‌ هایی از جانب برخی بیماران که غالبا کارگران و بازنشستگان هستند، به گوش می‌ رسد مبنی بر اینکه بعد از مراجعه به مراکز درمان بخش خصوصی و داروخانه‌ ای به بهانه متصل نبودن به سیستم الکترونیکی دفترچه‌ ها از آنها هزینه‌ های آزاد دریافت شده است و کسی هم در این زمینه پاسخگو نیست.

این فعال کارگری با درخواست از مدیریت درمان تامین اجتماعی برای پیگیری این موضوع گفت: پزشکان و داروخانه‌ های طرف قرارداد با تامین اجتماعی اجازه ندارند به بهانه نداشتن دفترچه یا وصل نبودن سیستم الکترونیکی از بیماران پولهای زیاد درخواست کنند. این کار غیرقانونی و ممنوع است و باید با این پزشکان برخورد شود.

تیموری در پایان افزود: از سازمان نظام پزشکی کشور، تامین اجتماعی و مسئولان انتظار می‌ رود با توجه به ضرورت نیاز جامعه به بحث درمان و تامین هزینه‌ های آن، نظارت خود را بر مراکز درمانی و پزشکان برای ارائه خدمات رایگان بیشتر کنند.

جایگاه اختصاصی تبلیغات شما در ملاردی ها
منبع خبر
خبرگزاری کار ایران

ملاردی ها

شهروند ملارد، فعال اجتماعی و انعکاس دهنده اخبار و وقایع شهرستان ملارد و تحلیلگر و معامله گر بازارهای مالی، طراح حرفه ای وب سایت ... برای مشاهده بیشتر تصاویر و رزومه من می توانید بر روی شکل Home (خانه) کلیک نمائید و وارد وب سایت شخصی من شوید. نظرات شما باعث دلگرمی خواهد بود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا