نماینده مجلس شورای اسلامی حوزه مشق

اخترآباد ملارد ظرفیتی مناسب برای توسعه کشت محصول پسته دارد

نماینده مردم شهریار، قدس و ملارد در مجلس، گفت: کشت پسته به عنوان یک محصول اقتصادی در اخترآباد به‌ دلیل تطابق بالای این گیاه با شرایط اقلیمی خشک بسیار حائز اهمیت است.

حسین حق وردی نماینده مردم شهریار، قدس و ملارد در مجلس شورای اسلامی ، در خصوص ظرفیت کشت پشته در حوزه انتخابیه خود، گفت: بخش کشاورزی در توسعه اقتصادی و اجتماعی شهرستان ملارد و همچنین در دستیابی به تنوع اقتصادی، ریشه‌ کن کردن فقر و ایجاد رفاه نقش بسزایی می‌ تواند داشته باشد.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: ارزیابی آسیب‌ پذیری اقتصادی بخش کشاورزی در مناطق مختلف شهرستان ملارد خصوصاً در دهستان اخترآباد که دارای اقلیم نیمه خشک است، حکایت از آن دارد که بهره‌ وری بالا در این دهستان با وجود پیشرفت‌ های تکنولوژیکی و علمی به شدت تحت تأثیر تغییرات اقلیمی قرار دارد.

وی افزود: اخترآباد به‌ عنوان بزرگ‌ ترین دهستان کشور، عرصه‌ ای پهناور و گسترده است که عمدتاً از بیابان پوشیده شده‌. از طرفی زمین‌ های حاصلخیز و منابع کشاورزی در اخترآباد محدود شده‌ اند. بنابراین تحت چنین شرایطی برنامه‌ ریزی مدون مناطق زیر کشت و تعیین الگوهای بهینه آن برای مدیریت سامانه‌ های تولیدی کشاورزی، به‌ ویژه در این منطقه خشک و نیمه‌ خشک که از کمبود آب رنج می‌ برند امری لازم و ضروری محسوب می‌ شود.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: کشت پسته به عنوان یک محصول اقتصادی در اخترآباد به‌ دلیل تطابق بالای این گیاه با شرایط اقلیمی خشک بسیار حائز اهمیت است. چرا که براساس گزارش‌ های صاحب‌ نظران در این حوزه، این محصول باغی مقاوم‌ ترین گیاه به خشکی و شوری می‌ باشد.

حق‌ وردی، گفت: کشت و توسعه پسته به عنوان محصولی ارزشمند نیازمند کشاورزی علمی و مدیریت صحیح است؛ چراکه احداث باغات پسته در اخترآباد با مطالعه علمی و فرآهم کردن زیرساخت‌ های لازم، فرصت بسیار مناسبی برای سرمایه‌ گذران فعالان حوزه کشاورزی محسوب می‌ شود.

نماینده مردم شهریار، قدس و ملارد در مجلس شورای اسلامی، خاطرنشان کرد: سرمایه گذاری در کشت پسته در این مناطق، به دلیل افزایش پیوسته تقاضا برای این طلای سبز، می‌ تواند موجب رشد تولید و اشتغال در این بخش شود. البته از وزارت جهاد کشاورزی نیز انتظار می‌ رود با ارائه دستورالعمل‌ های فنی و یافته‌ های علمی قابل ترویج، ضریب نفوذ دانش در باغات را افزایش داده تا با توانمند سازی بهره‌ برداران در اخترآباد سبب رونق تولید پسته شود./

جایگاه اختصاصی تبلیغات شما در ملاردی ها
منبع خبر
خبرگزاری خانه ملت

ملاردی ها

شهروند ملارد، فعال اجتماعی و انعکاس دهنده اخبار و وقایع شهرستان ملارد و تحلیلگر و معامله گر بازارهای مالی، طراح حرفه ای وب سایت ... برای مشاهده بیشتر تصاویر و رزومه من می توانید بر روی شکل Home (خانه) کلیک نمائید و وارد وب سایت شخصی من شوید. نظرات شما باعث دلگرمی خواهد بود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا