شهرک صنعتی صفادشت

آغاز عملیات اجرایی شهرک صنعتی ملارد با ۷۴۶ هکتار مساحت در آینده نزدیک

دازی این شهرک و استقرار واحدهای جدید، صنعت در استان تهران رونق و توسعه بیشتری خواهد یافت.

علی رسولیان با بیان این مطلب در نشست هم اندیشی پشتیبانی و مانع زدایی از تولید در شهرک‌ ها و نواحی صنعتی استان تهران اظهار داشت: هدف همه ما در این سازمان، حمایت و صیانت از صنایع است و آن‌ چه که به دنبال آن هستیم، پیشرفت و توسعه صنعت است که منجر به ایجاد تولید و اشتغال پایدار در کشور شود.

وی با بیان این‌ که حمایت و ارائه تسهیلات ویژه به شرکت‌ های دانش بنیان در شهرک‌ های صنعتی کشور را در دستور کار داریم، افزود: باید به سمتی برویم که زمین‌ های شهرک‌ ها و نواحی صنعتی را با مقیاس‌ های کوچک‌ تر به شرکت‌ های دانش بنیان و هایتک که صنعت را به سمت بهره وری و مزیت رقابتی بیشتر سوق می‌ دهند، واگذار کنیم.

رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌ های صنعتی ایران اضافه کرد: توسعه اراضی صنعتی باید در دستور کار همه شهرک‌ های صنعتی قرار گیرد و در کنار آن البته تکمیل زیرساخت‌ های مهمی مثل آب، برق، گاز، تلفن و راه دسترسی مناسب با قوت دنبال شود.

رسولیان بر نگاه ویژه به زیباسازی فضاهای ورودی و داخل شهرک‌ ها و نواحی صنعتی سراسر کشور تأکید کرد.

وی همچنین با اشاره به بازدید هفته گذشته خود از آخرین وضعیت ایجاد شهرک صنعتی خاوران، این شهرک را با بهره گیری از تجارب مدل‌ های موفق داخلی و خارجی، قابل تبدیل شدن به الگوی سرآمد و بزرگترین شهرک نمونه کارگاهی کشور دانست.

 

بازفعال سازی ۱۳۵ واحد صنعتی راکد شهرک‌ های صنعتی استان تهران

 

در ادامه این نشست، مدیرعامل شرکت شهرک‌ های صنعتی تهران نیز ضمن ارائه گزارشی از آخرین وضعیت شهرک‌ ها و نواحی صنعتی این استان، از بازفعال سازی ۱۳۵ واحد صنعتی راکد در شهرک‌ های صنعتی استان تهران در سال گذشته خبر داد.

صابر پرنیان با تأکید بر ضرورت کاهش بروکراسی اداری برای حمایت از تولید کنندگان و صنعتگران، یکی از برنامه‌ ها و اولویت‌ های شرکت متبوع خود را در سال جدید و هم راستا با برنامه‌ های وزیر صنعت، معدن و تجارت و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌ های صنعتی ایران، حذف و کاهش مقررات دست و پاگیر برای تسهیل امور مرتبط با تولید عنوان کرد.

وی با اعلام این‌ که ۵۴۰ مگاوات برق تا پایان سال جاری به شهرک‌ های صنعتی استان تهران افزوده خواهد شد، گفت: برای تأمین برق مورد نیاز واحدهای صنعتی، با شرکت برق منطقه‌ ای استان تفاهم نامه‌ ای منعقد شده است که تأمین مالی آن نیز با مشارکت طرفین و سازمان مدیریت و برنامه‌ ریزی تهران درحال انجام است.

مدیرعامل شرکت شهرک‌ های صنعتی تهران افزود: همچنین ۶ پست برق ۶۳ کیلوولت که از سال گذشته اقدامات اولیه آن انجام شده، تا پایان سال احداث و مشکلات تأمین برق شهرک‌ های صنعتی استان برای همیشه حل می‌ شود.

پرنیان از آغاز عملیات اجرایی شهرک صنعتی ملارد با ۷۴۶ هکتار مساحت در آینده نزدیک نیز خبر داد و اضافه کرد: با راه اندازی این شهرک و استقرار واحدهای جدید، صنعت در استان تهران رونق و توسعه بیشتری خواهد یافت.

 

وی همچنین درخصوص تأمین زیرساخت‌ های لازم برای فعالیت صنعتگران در استان تهران، بر تأمین آب از سدها و پساب شهری به‌ عنوان یک راهکار باثبات و پایدار تأکید کرد.

در نشست هم اندیشی پشتیبانی و مانع زدایی از تولید در شهرک‌ ها و نواحی صنعتی استان تهران که با حضور معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت، جمعی از معاونان و مدیران سازمان صنایع کوچک و‌ شهرک‌ های صنعتی ایران، مدیرعامل و شماری از معاونان و مدیران شرکت شهرک‌ های صنعتی استان تهران برگزار شد، مسائل و مشکلات فراروی فضای کسب و کار و تولید واحدهای صنعتی مستقر در شهرک‌ ها و نواحی صنعتی این استان بررسی و پس از ارائه دیدگاه‌ ها و راهکارهای پیشنهادی، تصمیمات لازم اتخاذ شد.

جایگاه اختصاصی تبلیغات شما در ملاردی ها
منبع خبر
پایگاه اطلاع رسانی دولت

ملاردی ها

شهروند ملارد، فعال اجتماعی و انعکاس دهنده اخبار و وقایع شهرستان ملارد و تحلیلگر و معامله گر بازارهای مالی، طراح حرفه ای وب سایت ... برای مشاهده بیشتر تصاویر و رزومه من می توانید بر روی شکل Home (خانه) کلیک نمائید و وارد وب سایت شخصی من شوید. نظرات شما باعث دلگرمی خواهد بود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا