ورزش ملارد

۱۸ خانه ورزش روستایی در استان تهران افتتاح شد

۱۸ خانه ورزش روستایی استان به مناسبت دهه فجر با حضور مدیرکل ورزش و جوانان استان تهران امروز /دوشنبه/ در مجموعه ورزشی تختی مورد بهره ‌برداری قرار گرفت.

به گزارش ایرنا، مدیرکل ورزش و جوانان تهران در این مراسم با بیان اینکه یکی از برنامه این نهاد توسعه ورزش همگانی و قهرمانی در سطح استان است گفت: تا کنون ۱۵۰ خانه ورزشی در سطح استان تهران تجهیز شده تا بتوان ورزش را در مناطق محروم و روستایی نهادینه کرد.

 

لطفا برای حمایت از ملاردی ها روی یکی از تبلیغات کلیک نمائید

نصرالله پریچهره با بیان اینکه اینگونه برنامه ها می تواند نشاط، سلامت و تحرک را در اقشار مختلف جامعه به ارمغان آورد، افزود: این خانه ها با همکاری ستاد مبارزه با مواد مخدر، فدراسیون و وزارت ورزش مورد تجهیز گرفته است.

مدیرکل ورزش روستایی وزارت ورزش و جوانان نیز در این آیین با بیان اینکه بیش از یکهزار بازی بومی و محلی در کشور شناسایی شده است گفت: در نظر است تا با برگزاری لیگهای بازی ‌های بومی و محلی حدود ۱۰۰ رشته را احیا کنیم.

رضا حجتی با بیان اینکه اعتبار خوبی برای این ورزش ها از سوی وزارتخانه دیده شده است گفت: امیدواریم با احیای این ورزش ها ورزش را پویا کنیم.

وی اضافه کرد: امسال به علت شیوع کرونا جام خوشه چین که برای ورزش روستایی تدارک دیده شده بود، لغو شد و با فراهم شدن شرایط در کشور این جام برگزار خواهد شد.

رئیس هیات روستایی و عشایری استان تهران نیز در این رابطه اظهار کرد: برای هریک از خانه های ورزش روستایی با همکاری دهیاری ها ۱۰ میلیون تومان برای تامین تجهیزاتی شامل میز پینگ پنگ، فوتبال دستی، دارت، شطرنج و تخته های تاتامی هزینه شده است.

حسن داورزنی افزود: این وسایل قرار است که در شهرستان‌ های همچون پاکدشت، ورامین، شهرری، پیشوا و ملارد در اختیار اهالی روستاها قرار گیرد.

در این مراسم جامعه روستایی و عشایری با برپایی سیاه چادرها و محصولاتی از جمله سوغات و صنایع دستی و همچنین برگزاری برخی ورزش های بومی و موسیقی نواحی کشور در مجموعه ورزشی تختی جشنواره را به مدت یک روز برگزار کردند. 

جایگاه اختصاصی تبلیغات شما در ملاردی ها
نمایش بیشتر
لطفا برای حمایت از ملاردی ها روی یکی از تبلیغات کلیک نمائید

اکبر مزرئی

شهروند ملارد، فعال اجتماعی و انعکاس دهنده اخبار و وقایع شهرستان ملارد و تحلیلگر و معامله گر بازارهای مالی، بورس، ارز و طلا و طراح حرفه ای وب سایت ... برای مشاهده بیشتر تصاویر و رزومه من می توانید بر روی شکل Home (خانه) کلیک نمائید و وارد وب سایت شخصی من شوید. نظرات شما باعث دلگرمی خواهد بود

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا