هزاران نفر خبرنامه ملاردی ها را دریافت می کنند. شما هم با ثبت ایمیل خود با اینترنت داخلی اخبار ملاردی ها را دنبال کنید

بیمارستان ملارد

فرسودگی ۹۴ درصد بیمارستان‌های استان تهران

سیدکمال تقوی ‌نژاد معاون توسعه مدیریت، منابع و برنامه ‌ریزی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در حاشیه افتتاح بیمارستان سردار شهید سلیمانی شهر قدس در گفت‌ و گو با خبرنگار فارس اظهار کرد: ۷۰ درصد طرح‌ های ویژه بیمارستانی در دولت فعلی ساخته شده که فقط ۳۰ درصد از آن‌ ها در سال جاری اضافه شده است.

وی گفت: در بخش دولتی از نظر شاخص ‌های بیمارستانی استان تهران، شاخص‌ های پایین ‌تر از متوسط کشور را دارا و ۹۴ درصد بیمارستان‌ های تهران و حاشیه شهر فرسوده بوده و طبق بررسی‌ های انجام شده ۴۹ پروژه با ۲ هزار و ۳۳۹ طرح بازسازی شده و ۱۲ طرح در حاشیه تهران به بهره‌ برداری رسیده است.

معاون وزارت بهداشت افزود: درحال حاضر ۲۶ پروژه در استان تهران با ۸ هزار و ۷۰۰ تخت در حال احداث است و مهم ‌ترین مسئله در غرب تهران با حدود ۲ و نیم میلیون نفر جمعیت و در حاشیه بودن با کرج و تهران، به جز بیمارستان امام سجاد(ع) شهریار، امکانات بیمارستانی دیگری وجود نداشت.

تقوی ‌نژاد بیان کرد: بیمارستان ۱۶۰ تختخوابی ملارد، بیمارستان ‌های ۲۵۵ تختخوابی فردیس، ۴۰۰ تختخوابی اسلامشهر و ۳۱۳ تختخوابی شهریار در حال احداث است و بیمارستان ۱۶۰ تختخوابی شهر قدس نیز مزین به نام سردار شهید سلیمانی افتتاح شد.

وی ادامه داد: بیمارستان ۱۶۰ تختخوابی شهر قدس، اولین بیمارستان زنجیره ‌ای است که به شکل پایلوت در کشور مطرح می ‌شود و بیمارستان‌ های شهریار، ملارد و قدس به شکل مدیریت واحد با یکدیگر ادغام شده و موجب افزایش بهره ‌وری در عملکرد بخش سلامت و رضایت ‌مندی و کاهش هزینه‌ ها می ‌شود.

معاون وزارت بهداشت با اشاره به اینکه حدود ۳۱۰ میلیارد تومان هزینه ساخت بیمارستان ۱۶۰ تختخوابی شهر قدس شده است، خاطر نشان کرد: این بیمارستان در فضایی به مساحت بیش از ۱۶ هزار مربع حدود ۴۲۰ نفر در بخش کارکنان و ۵۰ نفر پزشک مشغول به فعالیت  بوده که ۷۰ درصد اشتغالزایی از نیروهای بومی منطقه است.

تقوی ‌نژاد با اشاره به اینکه بخشی از مردم برای خدمات پزشکی و درمانی به تهران مراجعه می ‌کردند و عمده افراد امکان پرداخت هزینه ‌های خصوصی و رفت و آمد را نداشتند، تصریح کرد: با افتتاح بیمارستان سردار شهید سلیمانی شهر قدس عمده مشکلات مردم برطرف شده و خدمات مختلفی در بخش‌ های اورژانس، جراحی و تخصص ‌های مختلف ارائه می ‌شود.

جای تبلیغات شما
منبع خبر
خبرگزاری فارس
نمایش بیشتر

اخبار مرتبط

دکمه بازگشت به بالا