نماینده مجلس شورای اسلامی حوزه مشق

سردرختی ۱۵ هزار هکتار از باغ‌ های شهرستان‌ های غرب استان تهران از بین رفته است

نماینده مردم شهریار، قدس و ملارد در مجلس، گفت: محصول سردرختی ۱۵ هزار هکتار از باغ‌ های شهرستان‌های غرب استان تهران به واسطه سرمازدگی از بین رفته است و کشاورزان امیدی به پرداخت خسارت توسط صندوق بیمه محصولات کشاورزی ندارند زیرا مسئولین این صندوق تنها به فکر درآمد خود هستند.

حسین حق وردی  نماینده مردم شهریار، قدس و ملارد در مجلس شورای اسلامی در گفت ‌و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص میزان خسارت وارد شده به باغداران غرب استان تهران به واسطه سرما زدگی اخیر، گفت: کاهش دمای هوا طی روزهای گذشته خسارت بسیار زیادی را به باغداران شهرستان ‌های شهریار، قدس و ملارد وارد کرده است.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه کشاورزی در شرایط عادی به دلیل قیمت بالای، کارگر، کود، سم و نهاده ‌های مورد نیاز دچار مشکلاتی هستند، تصریح کرد: به دلیل نیاز مالی باغداران در سال ‌های گذشته مجبور بودند تا پیش از فصل برداشت، محصول خود را به فروش برسانند.

وی با اشاره به اینکه بسیاری از باغداران غرب استان تهران در سال جاری بیش از 200میلیون تومان هزینه کرده ‌اند و تمامی محصول آنها از بین رفته است، ادامه داد: باید دولت و وزیران جهاد کشاورزی، کشور و امور اقتصادی و دارایی از محل بودجه حوادث غیرمترقبه  خسارت سنگین باغداران شهرستان ‌های شهریار، قدس و ملارد را پرداخت کنند.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه خسارت وارده به باغداران شهریار، ملارد و قدس از خسارت سیل بیشتر است، عنوان کرد: سرما زدگی باغات به کارگران فصلی نیز زیان بسیار شدیدی را وارد کرده و این کارگران تنها محل درآمدی خود را از دست داده ‌اند و تا سال بعدی درآمدی ندارند.

عضو هیأت رئیسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه باید تامین معیشت کارگران فصلی و باغداران غرب استان تهران مدنظر مسئولان دولتی قرار بگیرد، ادامه داد: 100درصد سردرختی 15 هزار هکتار از باغ های شهرستان‌ های شهریار، قدس و ملارد به واسطه سرما زدگی از بین رفته است.

نماینده مردم شهریار، قدس و ملارد در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه رئیس جمهور، اعضای هیات دولت و ستاد مدیریت بحران باید تلاش کنند تا بخشی از مشکلات باغداران خسارت دیده غرب استان تهران جبران شود، خاطرنشان کرد: کشاورزان امیدی به پرداخت خسارت توسط صندوق بیمه محصولات کشاورزی ندارند و مسئولین این صندوق تنها به فکر درآمد خود هستند.

جایگاه اختصاصی تبلیغات شما در ملاردی ها
منبع خبر
خبرگزاری خانه ملت

اکبر مزرئی

شهروند ملارد، فعال اجتماعی و انعکاس دهنده اخبار و وقایع شهرستان ملارد و تحلیلگر و معامله گر بازارهای مالی، بورس، ارز و طلا و طراح حرفه ای وب سایت ... برای مشاهده بیشتر تصاویر و رزومه من می توانید بر روی شکل Home (خانه) کلیک نمائید و وارد وب سایت شخصی من شوید. نظرات شما باعث دلگرمی خواهد بود

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا