اصناف ملارد

رئیس هیئت مدیره انجمن صنفی کارگران ساختمانی ملارد در انتقاد از شعب تامین اجتماعی

بازرس کانون انجمن‌های صنفی کارگران ساختمانی استان تهران از اجرای سلیقه‌ای بخشنامه مربوط به جابجایی پرونده‌های کارگران ساختمانی از سوی برخی شعب تامین اجتماعی انتقاد کرد و گفت: انتظار داریم سازمان تامین اجتماعی نظارت خود را بر اجرای بخشنامه‌های صادره بیشتر کند.

رحمان تیموری گفت: متاسفانه اکثریت شعبه‌های تامین اجتماعی به بهانه جابجایی محل اقامت کارگران ساختمانی از شهری به شهر دیگر اقدام به قطع بیمه تامین اجتماعی آنها می‌کنند و ادامه روند بیمه‌ ای آنها را منوط به دریافت سهمیه بیمه در شهر جدید عنوان می‌کنند.

او با بیان اینکه غالب کارگران ساختمانی به دلیل شرایط گرانی مسکن و اجاره خانه‌ها ناچار به نقل مکان از شهری به شهر دیگر هستند، افزود: مطابق بخشنامه‌ های صادره از سازمان تامین اجتماعی جابجایی کارگران از شهری به شهر دیگر ایراد قانونی ندارد و کارگر ساختمانی می‌تواند به روند بیمه‌ پردازی خود در شهر جدید ادامه دهد.

به گفته وی؛ وقتی سازمان تامین اجتماعی بخشنامه‌ ای را به شعبات خود برای اجرا ابلاغ می‌ کند، شعبات نیز مکلف به اجرا آن هستند نه اینکه به صورت سلیقه‌ ای عمل کنند.

تیموری با بیان اینکه قطع بیمه کارگران ساختمانی لطمات جبران ناپذیری را به کارگران ساختمانی وارد می‌کند، افزود: یک کارگر ساختمانی زمانی که بیمه او قطع شده ممکن است دچار حادثه کار شود. در صورت وقوع چنین اتفاقی آیا تامین اجتماعی پاسخگو است و مسئولیت آن را قبول می‌کند؟

رئیس هیئت مدیره انجمن صنفی کارگران ساختمانی ملارد در ادامه با بیان اینکه کارگران ساختمانی از حداقل‌ ها محرومند و طرح بیمه آن‌ ها حتی در زمان اجرا با کاستی‌ ها و نواقص بسیاری مواجه است، افزود: اوضاع کارگران ساختمانی طی سالهای گذشته روبراه نبوده و همزمان با شیوع ویروس کرونا، معیشت کارگران بسیار تحت تاثیر شرایط قرار گرفت و امروز بغرنج‌ تر هم شده است.

وی با انتقاد از عملکرد سازمان تامین اجتماعی در قبال بیمه کارگران ساختمانی بیان کرد: متاسفانه قشر کارگر باتوجه به شرایط پیش آمده از مشکلات زیادی رنج می‌برد و تنها امیدی که آن‌ها برای آینده خود داشتند به یاس تبدیل شد چراکه هر روز با یک بهانه؛ کارگران را از حق تامین اجتماعی محروم می‌ کنند.

تیموری تاکید کرد: مطالبات خود را بارها به گوش مسئولان سازمان تامین اجتماعی رسانده‌ ایم؛ بازهم از آن‌ها، اجرای درست بخشنامه‌ ها را مطالبه می‌ کنیم. ما نمایندگان کارگری باور داریم که اجرای نادرست و سلیقه‌ای بخشنامه‌ ها، آینده کارگران ساختمانی و خانواده‌ های آن‌ها را نابود می‌ کند.

تیموری با تاکید بر اینکه چرا شعبات تامین اجتماعی بخشنامه‌ های سختگیرانه‌ ای مانند مدت زمان سه ماهه قطع بیمه در صورت‌ عدم پرداخت حق بیمه را اجرایی و موارد دیگر همانند جابجایی پرونده‌ های کارگران ساختمانی از شعبه ای به شعبه دیگر را بایگانی می‌ کنند، در پایان با درخواست از مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی برای رفع مشکلات بیمه کارگران ساختمانی گفت: با توجه به اینکه کارگران ساختمانی از اقشار ضعیف و کم برخوردار جامعه بوده و بیمه اجتماعی به نوعی آینده آنان و خانواده‌ هایشان را تامین می‌ کند، از شما تقاضا مندیم در این مورد خاص پیگیری کنید چراکه در حال حاضر کارگران زیادی با مشکلات جدی روبرو شده‌ اند.

جایگاه اختصاصی تبلیغات شما در ملاردی ها
منبع خبر
ایلنا

ملاردی ها

شهروند ملارد، فعال اجتماعی و انعکاس دهنده اخبار و وقایع شهرستان ملارد و تحلیلگر و معامله گر بازارهای مالی، طراح حرفه ای وب سایت ... برای مشاهده بیشتر تصاویر و رزومه من می توانید بر روی شکل Home (خانه) کلیک نمائید و وارد وب سایت شخصی من شوید. نظرات شما باعث دلگرمی خواهد بود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا