نماینده مجلس شورای اسلامی حوزه مشق

حق وردی : خطر بی‌ سوادی و افت تحصیلی کشور را تهدید می‌کند

عضو کمیسیون آموزش مجلس با تاکید بر اینکه تعطیلی مدارس و دانشگاه‌ها بیش از این جایز نیست بر ضرورت بازگشایی مدارس تاکید کرد و گفت: اعمال پروتکل‌های سختگیرانه برای تامین سلامت دانش‌آموزان و معلمان باید مورد توجه جدی قرار گیرد.

حسین حق وردی در گفت و گو با خبرگزاری خانه ملت، در مورد درخواست یوسف نوری وزیر آموزش و پرورش از ستاد کرونا برای حضوری شدن مدارس، گفت: مجازی شدن مدرس به دلیل شرایط اضطراری کشور و تامین سلامت دانش‌ آموزان و مردم بود و با توجه به اینکه در حال حاضر آسیب‌ های ناشی از آموزش مجازی در حال افزایش و فرآیند آموزش به شدت آسیب زا شده است بنابراین به صورت جدی می طلبد مدارس بازگشایی شوند.

وی ادامه داد: در حال حاضر با نسلی از دانش‌ آموزانی سر و کار داریم که اگر روند فعلی آموزش تداوم یابد با خطر بی سوادی و افت تحصیلی مواجه خواهیم شد بنابراین چاره ای جز حضوری کردن مدارس نداریم.

نماینده مردم شهریار، قدس و ملارد در مجلس یازدهم افزود: مدارس در اغلب کشورها حضوری شده است و ما هم باید به این سمت و سو حرکت کنیم زیرا سطح کیفیت آموزش مجازی به هیچ وجه قابل مقایسه با آموزش حضوری نیست و آینده مبهم تحصیلی در انتظار دانش آموزان خواهد بود.

حق ورودی با تاکید بر اینکه فرآیند آموزش در آموزش مجازی به درستی شکل نمی‌ گیرد، یادآور شد: تعطیلی مدارس بیش از این جایز نیست و به طور قطع باید آموزش حضوری را در دستور کار قرار داد البته اعمال پروتکل‌ های سختگیرانه برای تامین سلامت دانش‌ آموزان و معلمان هم باید مورد توجه جدی قرار گیرد.

عضو مجمع نمایندگان استان تهران با تاکید بر ضرورت بازگشایی دانشگاه‌ ها، گفت: کیفیت پایین تدریس و عدم برقراری ارتباط موثر میان اساتید و دانشجویان از چالش‌های جدی آموزش مجازی است و در این رابطه می طلبد با اعمال رعایت پروتکل‌ های سختگیرانه به سمت بازگشایی دانشگاه‌ ها گام برداشت.

این نماینده مردم در مجلس ادامه داد: تا زمانی که جریان آموزش، روند عادی و طبیعی خود را از سر بگیرد به هیچ وجه نمی‌توان عقب‌ ماندگی‌ های تحصیلی را برطرف کرد؛ بهتر است معلمان با برنامه ریزی های مناسب این عقب ماندگی‌ ها را جبران کنند.

 

جایگاه اختصاصی تبلیغات شما در ملاردی ها
منبع خبر
تابناک

اکبر مزرئی

شهروند ملارد، فعال اجتماعی و انعکاس دهنده اخبار و وقایع شهرستان ملارد و تحلیلگر و معامله گر بازارهای مالی، بورس، ارز و طلا و طراح حرفه ای وب سایت ... برای مشاهده بیشتر تصاویر و رزومه من می توانید بر روی شکل Home (خانه) کلیک نمائید و وارد وب سایت شخصی من شوید. نظرات شما باعث دلگرمی خواهد بود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا