بیمارستان ملارد

بیمارستان‌های تهران در برابر زلزله بالای ۶ ریشتر مقاوم نیستند

رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایران با بیان اینکه عمر بیمارستان‌های دولتی تهران بیش از ۴۰ سال و بیشتر آنان نیازمند مقاوم‌سازی است، گفت: اغلب بیمارستان‌های این استان در برابر زلزله بالای ۶ ریشتر مقاوم نیستند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایران با بیان اینکه عمر بیمارستان‌ های دولتی تهران بیش از ۴۰ سال و بیشتر آنان نیازمند مقاوم ‌سازی است، گفت: اغلب بیمارستان‌ های این استان در برابر زلزله بالای ۶ ریشتر مقاوم نیستند.

«جلیل کوهپایه زاده» روز  چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: فقط بیمارستان های تازه تاسیس و عمومی میلاد، صیاد شیرازی، چمران و نیکان غرب استحکام لازم را در برابر اینگونه زلزله ها دارند.

وی ادامه داد: حدود ۶۰ بیمارستان دولتی و خصوصی در تهران زیر پوشش این دانشگاه داریم که اغلب بیمارستان های خصوصی تازه ساخت هستند و ایمنی خوبی دارند.

وی یادآور شد: عمر بیمارستان های دولتی که تعداد آن به ۱۷ مورد می رسد، اغلب بالای ۴۰ سال است و باید برای آنها برنامه مقاوم سازی پیش‌ بینی کرد.

کوهپایه زاده اظهار داشت: سال گذشته با همکاری مشاور دانشگاه علوم پزشکی ایران، ارزیابی از وضعیت ایمنی بیمارستان های تهران که پیش از این در دهه ۷۰ انجام شده بود، صورت گرفت.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایران اعلام کرد: وضعیت ایمنی همه بیمارستان هایی که در دهه ۷۰ مورد ارزیابی قرار گرفته بود از نظر زمین و استحکام تفاوتی نکرده و فقط قدمت سازه ها بیشتر شده است.

وی ادامه داد: در همان دهه ۷۰ نیز ارزیابی ها نشان می داد که بیمارستان ها وضعیت و شرایط خوبی ندارند.

 

آغاز مقاوم‌ سازی بیمارستانهای تهران از ۲ سال گذشته

 

کوهپایه زاده با اشاره به آغاز اقدامات مقاوم‌ سازی در بیمارستان های تهران از ۲ سال گذشته خاطرنشان کرد: اکنون ساختمان جدیدی برای بیمارستان فیروزآبادی در دست ساخت و مراحل مقاوم سازی بنای قدیمی در دست انجام است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایران اضافه کرد: برای مقاوم سازی سازه بیمارستان شهید فهمیده در خیابان قزوین نیز اقدامات مشاوره ای آغاز شده است.

وی بیان کرد: تا زمانی که پروژه جدید برای بیمارستان لولاگر آغاز شود، مقاوم سازی و طراحی آن در دستور کار قرار دارد و ما طرح مقاوم سازی را آغاز کردیم تا بتوانیم با تامین اعتبار سال آینده استحکام بخشی را تقویت کنیم.

کوهپایه زاده افزود: عمر بیشتر بیمارستان های تهران بالای ۴۰ سال و قدمت بیمارستان شفا یحیاییان بیش از ۵۰ سال است که درون آن مقاوم سازی شده است.

وی به آغاز ساخت بیمارستان های جدید و استحکام بخشی مراکز درمانی موجود زیر نظر دانشگاه علوم پزشکی ایران در استان تهران اشاره کرد و اظهار داشت: تا سال آتی یک هزار تخت بستری در غرب استان و شهرستان های ملارد و شهر ری نوسازی می شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایران گفت: با بهره برداری از این هزار تخت، سه هزار و ۳۰۰ تخت در بیمارستان های جدید و ایمن به حدود چهار هزار و ۳۰۰ تخت خواب می رسد و یک چهارم ناوگان تخت بستری نوسازی می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: این اقدامات در کنار آماده‌ سازی برای بهره برداری بیمارستان ۱۵۰ تختخوابی سوختگی، ۳۰۰ تختخوابی روانپزشکی و بیمارستان ۳۰۰ تختخوابی جنرال هفت تیر است.

کوهپایه زاده تاکید کرد: در عمل حدود پنج هزار تخت بستری را در سه سال آتی خواهیم داشت که از آن میزان، ۲ هزار تخت جدید و نوساز خواهند بود.

به گزارش ایرنا، ایمن سازی بیمارستان ها و مراکز درمانی تهران در برابر زلزله و حوادث طبیعی همواره مورد تاکید استاندار تهران بود و این بحث به صورت مکرر در نشست های ستاد مدیریت بحران استان تهران مطرح می شود.

جایگاه اختصاصی تبلیغات شما در ملاردی ها
منبع خبر
ایرنا

اکبر مزرئی

شهروند ملارد، فعال اجتماعی و انعکاس دهنده اخبار و وقایع شهرستان ملارد و تحلیلگر و معامله گر بازارهای مالی، بورس، ارز و طلا و طراح حرفه ای وب سایت ... برای مشاهده بیشتر تصاویر و رزومه من می توانید بر روی شکل Home (خانه) کلیک نمائید و وارد وب سایت شخصی من شوید. نظرات شما باعث دلگرمی خواهد بود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا