شورای اسلامی شهر صفادشت

ایجاد منابع پایدار شهری لازمه ترمیم اعتماد مردم به شورا‌ها و شهرداری‌ ها

عضو هیت رئیسه شورای اسلامی استان تهران گفت: مهمترین دغدغه شورای ششم، دستیابی به توسعه پایدار شهری است.

حمید ملکی با اشاره به رشد همه جانبه شهر صفادشت و افزایش جمعیت آن گفت: تامین نیاز‌های شهروندان مستلزم وجود منابع مالی کافی است بطوری که این درآمد‌ها باید علاوه بر داشتن قابلیت اتکاء و استمرار پذیری، تهدیدی برای توسعه پایدار شهری نیز نباشد.

وی با تاکید بر اینکه ایجاد منابع پایدار شهری از جمله اقدامات مهمی است پیگیری خواهد شد، افزود: درآمد‌های ناپایدار اگرچه نیاز‌های مقطعی شهر را برطرف می‌کنند، اما تداوم آن به اعتماد شهروندان آسیب وارد کرده و آسیب‌های اجتماعی عدیده را رقم می‌زند.

ملکی ادامه داد: از جمله راهکار‌های تامین منابع مالی پایدار در شهر اصلاح ساختار درآمدی شهر‌ها و ایجاد مراکز چند منظوره تفریحی، گردشگری، آموزشی و فرهنگی و همچنین انجام تبلیغات و معرفی جاذبه‌ها و تولیدات صنایع دستی آن است.

عضو هیئت رئیسه شورای اسلامی استان تهران تاکید کرد: نظارت شورا‌ها باعث تقویت و کارآمدی مدیریت شهری و پاسخگویی آن‌ها و همچنین شفافیت در ابعاد مختلف آن می‌شود و همچنین شورا‌ها به عنوان ناظر بر عملکرد شهرداری‌ ها می‌توانند اقدامات شهرداری را با سیاست‌های مصوب، قوانین، آیین نامه‌ها و قوانین بالا دستی انطباق دهند.

وی ادامه داد: این انطباق و بعد نظارتی شورا‌ها دارای ثمرات بسیاری خواهد بود.

عضو شورای اسلامی استان تهران با اشاره به نقش پررنگ جوانان در آبادانی شهر با بیان اینکه شهر فارغ از فضای کاربری یک سازمان اجتماعی است و جوانان باید در فرایند تصمیم سازی و تصمیم‌گیری این شهر دخالت داشته باشند، گفت: باید از شور و نشاط جوانان در اداره امور شهر‌ی به نحو احسن استفاده شود.

جایگاه اختصاصی تبلیغات شما در ملاردی ها
منبع خبر
خبرگزاری صدا و سیما

اکبر مزرئی

شهروند ملارد، فعال اجتماعی و انعکاس دهنده اخبار و وقایع شهرستان ملارد و تحلیلگر و معامله گر بازارهای مالی، بورس، ارز و طلا و طراح حرفه ای وب سایت ... برای مشاهده بیشتر تصاویر و رزومه من می توانید بر روی شکل Home (خانه) کلیک نمائید و وارد وب سایت شخصی من شوید. نظرات شما باعث دلگرمی خواهد بود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا