شهرداری ملارد

افتتاح باغ بزرگ ایرانی در برنامه های شهرداری ملارد برای سال ۱۴۰۱

افزایش سرانه های ورزشی ملارد با افتتاح سوله ورزشی در سال آینده

شهر ملارد به واسطه گستردگی جغرافیایی، پراکندگی جمعیت و ناهمگونی جمعیتی نیاز فراوانی به تجمیع امکانات اداری و خدماتی و همچنین پروژه هایی که بخشی از نیازهای اساسی مردم را مرتفع سازد، دارد. سخن و منظور نظر ما فرصت مغتنمی است که پس از سالها فراهم آمده تا شهروندان این شهر غربی استان تهران تحت لوای مدیریتی منسجم و هماهنگ، پتانسیل و توانمندی های بالقوه خود را به بالفعل تبدیل کند.

در همین راستا مهندس محمد بهمنی شهردار منتخب و توانمند شهر ملارد در نشست با اصحابه رسانه به مناسبت ایام الله مبارک دهه فجر در جهت شفاف سازی و گزارش عملکرد مجموعه مدیریت شهری در مدت زمانی ( 4ماه ) که خدمتگزار مردم شریف ملارد بوده است به معرفی برخی از پروژه های شهر در سال جاری و آتی پرداخت.   

بهمنی اظهار داشت: در این مدت درآمد شهرداری ملارد ۱۵۰ میلیارد تومان بوده که ۳۶ میلیارد آن از محل ارزش افزوده و الباقی از محل منابع داخلی شهرداری تامین شده است. متاسفانه از ابتدای آذر ماه سال جاری ارزش افزوده شهرداری ها قطع شد که در بهمن ماه مقدار جزئی حدود ۵۵۰ میلیارد تومان بین شهرداری های استان تهران تقسیم شد که مبلغ ناچیزی به شهرداری ملارد اختصاص پیدا کرد. در صورتیکه به استناد بند الف و ب ماده ۳۸ قانون مالیات بر ارزش افزوده حق و جزئی از درآمدهای قانونی شهرداری ها محسوب می شود.

وی افزود: بنا بر این به استناد بند ب ماده ۶ برنامه ششم توسعه بصورت استانی قرار شد با شاخصی به نسبت ۷۰ به ۳۰ باشد که نسبت ۷۰ مختص شهرداری ها و ۳۰ برای دهیاری ها، بین شهرها تقسیم شود.

شهردار ملارد در ادامه گفت: همچنین اختلافی بین سازمان مدیریت و برنامه ریزی با مرکز آمار بر سر جمعیت سکونتگاه های غیررسمی استان تهران وجود دارد. مرکز آمار این جمعیت را ۳۱۱ نفر و سازمان مدیریت ۴ میلیون نفر درنظر گرفته اند که در حال حاضر این اختلافات باعث قطع ارزش افزوده شهرداریها شده است. هرچند که این موضوع در بحث درآمدهای شهرداری و روند اجرای پروژه ها تاثیرگذار بوده و سرعت عمل ما را کند کرده ، اما مجموعه ما تمام سعی و تلاش خود را در این زمینه  به کار گرفته تا متوقف نباشیم .

شهردار ملارد با اشاره به آغاز کار خود در مدیریت شهری بیان داشت: در ابتدای امر تقریبا اکثر قراردادهای شهرداری که ابتدای سال منعقد شده از اعتباراتشان چیزی نمانده و رو به اتمام بودند که این زمینه ابتدا تمام قراردادها منعقد شد و با درخواست حدودا ۶ میلیارد تومان آسفالت از شورای اسلامی شهر ملارد توانستیم ۴ میلیارد تومان آن را به صورت دستی و مکانیزه و ۲میلیارد تومان دیگر را بصورت لکه گیری در سطح شهر اجرایی کنیم .

بهمنی اضافه کرد: همچنین اعتباری بالغ بر ۲ میلیارد تومان کفپوش و ۲ میلیارد تومان جدولگذاری در سطح شهر در حال اجرا است. انعقاد قرارداد سوله ورزشی دو هزار نفری شهید شوریابی هم با اعتبار ۸ میلیارد تومان انجام شد و به زودی پیمانکار مربوطه آغاز به کار خواهد کرد تا به یاری خدا در سال آینده شاهد افتتاح این مجموعه عظیم در جهت افزایش سرانه های ورزشی باشیم.

شهردار جدید شهر ملارد ادامه داد و افزود: همچنین ساختمان آتش نشانی در بلوار الغدیر با اعتبار ۵/۱۲ میلیارد تومان در سامانه ستاد در حال برگزاری مناقصه است تا پیمانکار واجد شرایط، مشخص و انعقاد قرارداد شود تا در سال ۱۴۰۱ افتتاح و به بهره برداری برسد.

وی یادآور شد: در خصوص روند اجرایی قراردادهایی که در ابتدای سال مطرح بوده می توان گفت تقریبا ۹۰ یا ۱۰۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است .

مدیریت شهری ملارد اذعان داشت: در حوزه حریم هم مانند جاده چیتگر به سمت صفادشت حوادث ناگواری اتفاق می افتاد که  در قسمت درختی آن مشغول تعریض جاده می باشم. همینطور روکش آسفالت از آرامستان شهرداری تا بلوار آیت الله هاشمی رفسنجانی انجام و روشنایی آن تامین شد تا در این محور نیز شاهد اتفاقات و تصادفات کمتری باشیم.

محمد بهمنی با اشاره به یکی از معضلات اصلی شهر ملارد بیان کرد: آبهای سطحی از دیگر معضلات ملارد است که با سرازیر شدن آبهای فرادستی از شهرهای کرج، فردیس، اهری، سرحدآباد به ملارد در بارندگی های فصلی دچار آب گرفتگی های شدید می شویم. در جهت حل این مشکل با انجام مطالعات آن توسط  دانشگاه امیرکبیر بعنوان مشاور طرح در دست اقدام است.

شهردار ملارد حفر حوزچه هایی در باغ یاحسینی ملارد به منظور جلوگیری از آب گرفتگی های سطح شهر در هنگام بارش و استفاده از آبهای احصاء شده در آبیاری فضای سبز را از دیگر اقدامات صورت گرفته مدیریت شهری خواند و چاه های جذبی حفر شده را حدود ۳۰ حلقه اعلام کرد که در حال حاضر قرارداد آن ادامه دارد.

وی در ادامه با بیان اینکه سال آینده پروژه بزرگ تقاطع غیرهم سطح سه راه اندیشه و مارلیک را خواهیم داشت، افزود:  قطعا با اجرای این پروژه عظیم قسمتی از بار ترافیکی جاده ملارد مرتفع خواهد شد که اکنون در حال برگزاری مناقصه بازنگری این طرح هستیم تا از مشاورین گرید یک بهره ببریم . حدود ۶۰ میلیارد تومان به شرط تصویب بودجه برای این امر اختصاص داده ایم.

مهندس بهمنی با اشاره به توسعه منسجم و توزیع عادلانه خدمات شهری و عمرانی اظهار داشت: علاوه بر ایجاد و احداث برخی از زیرساختهای اصلی و اساسی شهر که لازمه یک زندگی شهری می باشد، با تصویب شورای شهر طرح بازدید در مساجد ملارد جهت بررسی مشکلات محلات و همچنین طرح جمعه های جهادی را اجرایی کردیم تا پرسنل فضای سبز، زیباسازی و خدمات شهر بصورت محله محور و جهادی به ترتیب به نظافت محله، حرص درختان، زیباسازی و رنگ آمیزی جداول، دیوارهای مخدوش و بازپیرایی دیوارها بپردازند تا رضایتمندی شهروندان را فراهم آوریم.

مدیریت شهری ملارد مطرح کرد: احیاء ، واکاوی و حفظ اراضی ، باغات و فضای سبز جزء اولویت های شهرداری است. سرانه های فضای سبز را با احداث پارک ها و بوستان ها افزایش خواهیم داد که این راستا در سال آینده پروژه احداث باغ ایرانی به مساحت ۵۵ هزار مترمربع در دست اقدام است که  ۵/۵ هکتار احداث آن را به صورت پروژه مشارکتی و سرمایه گذاری در برنامه ها خود قرار دادیم. همچنین احیاء و حفظ بوستان های دیگر به همت سازمان فضای سبز در حال اجراست.

بهمنی متذکر شد و تاکید کرد: باجدیت و با استفاده از اهرم های قانونی با ساخت و سازهای غیرمجاز مقابله خواهد شد و در این زمینه هیچگونه مماشاتی با کسی نخواهیم داشت.

شهردار ملارد در خاتمه گفت: با رویکرد اصلاح ساختار اداری شهرداری انتصاب مدیران جوان و متخصص در دولت مردمی یکی از دستاوردهای مهم و اثر بخش در این زمینه بوده است.

جایگاه اختصاصی تبلیغات شما در ملاردی ها
منبع خبر
برنا

ملاردی ها

شهروند ملارد، فعال اجتماعی و انعکاس دهنده اخبار و وقایع شهرستان ملارد و تحلیلگر و معامله گر بازارهای مالی، طراح حرفه ای وب سایت ... برای مشاهده بیشتر تصاویر و رزومه من می توانید بر روی شکل Home (خانه) کلیک نمائید و وارد وب سایت شخصی من شوید. نظرات شما باعث دلگرمی خواهد بود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا