شهرداری صفادشت

احداث پارک بزرگ سافاری صفادشت

شهردارصفادشت : منطقه جغرافیایی و طبیعی صفادشت بستر مناسبی جهت احداث پارک سافاری است

به گزارش روابط عمومی شهرداری صفادشت ؛ محمدعلی کریمی ، شهردار صفادشت از راه اندازی و احداث پارک سافاری این شهر خبر داد و گفت؛ این پارک با هدف نگهداری و صیانت از حیات وحش طبیعی و ایجاد بسترهای گردشگردی طبیعی در این منطقه در دست امکان سنجی و مطالعات اولیه می باشد. 

وی شرایط و بستر های طبیعی و اقلیمی منطقه را جهت تاسیس و احداث پارک سافاری  مناسب دانست و افزود ؛ سافاری نوعی پارک طبیعی جهت نگهداری آزاد حیوانات می باشد که گردشگران به صورت طبیعی می توانند با خودروهای مخصوص و رمپ های طبیعی به جای دیدن حیوانات در قفس آنها را در زیستگاه های طبیعی مشاهده نمایند. 

 

شهردار صفادشت ادامه داد؛ پارک سافاری صفادشت میتواند علاوه بر توسعه صنعت گردشگری مکانی مناسب جهت آموزش و تحقیقات زیست محیطی منطقه نیز باشد که با کمک بخش خصوصی جهت مقابله با انقراض حیوانات نادر توسط شهرداری صفادشت احداث خواهد گردید.

کریمی در پایان همچنین اعلام نمود به منظور ایجاد پارک سافاری صفادشت زمینی به مساحت ۱۴۷ هکتار از اراضی منابع طبیعی در نظر گرفته شده است که درحال حاظر مراحل قانونی تحویل و اجرای طرح آن در مراجع ذی ربط در دست اقدام است. 

گفتنی است، اجرای این طرح با سرمایه گذاری بخش خصوصی و در ادامه توسعه پروژه باغ وحش صفادشت که طی چند سال اخیر مورد استقبال زیادی از سوی گردشگران قرارگرفته است ، می باشد.

جای تبلیغات شما

اخبار مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا

لطفا افزونه های مسدود کننده مرورگر خود را غیرفعال کنید

لطفا افزونه های مسدود کننده مرورگر خود را غیرفعال کنید